Kamu Sağlık Net Bildirim

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Dar Kapsamlı Kasko Nedir?

Aracına kasko yaptırmayan araç sahiplerinin büyük çoğunluğu, kasko poliçelerinin fazla maliyetli olduğunu düşünür. Ancak büyük bir kaza yaşanması ya da aracınızın çalınması gibi durumlarda, kasko poliçesinde belirtilen tutara oranla çok daha yüksek bir meblağ ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Biz de ihtiyaçlarına cevap olabilmek için bu tip müşterilerimize TSS Sigorta’nın bu segmente özel olarak oluşturduğu Dar Kapsamlı Kasko ürünümüzü sunmaktayız. 

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Dar Kapsamlı Kasko Size Ne Kazandırır?

Kar kasko kavramı sıkça karşılaşılan konulardan biridir. Tanımlamak gerekirse de dar kapsamlı kasko, standart bir kasko paketindeki teminatların yalnızca belirli bir bölümünü barındırmaktadır. Yani aslında mini bir kasko sigortası olarak geçer. Kasko sigortası içerisinde düzenlenen standart şartlardan herhangi biri paket içerisinden çıkarıldığı zaman dar kasko ortaya çıkar. Yani poliçe çeşidiniz bu şekilde isimlendirilmektedir. Dar kasko avantajlarından da standart kasko paketlerine göre çok daha uygun fiyatlandırmalarla yararlanmanız mümkündür.

Dar kasko içerisinde yer alan teminatların sigorta şirketine göre değişiklik gösterebileceğini unutmamalısınız. Bununla beraber var olan teminatların da hemen hemen aynı olduğu bilinmektedir. Dar kasko içerisinde aracın yanmasından doğal afetlerde oluşan zararlara kadar olan hasarlar da karşılanmaktadır. Araçların belirli bir parçasının yanması, tümünün çalışması gibi durumlar da hasarların karşılanmasına yol açar. Dar kasko poliçesi içerisine ek teminatların eklenmesi de söz konusudur. Yani orijinal parça teminatı, kurtarma bedeli, ikame araç teminatı gibi seçeneklerin dar kasko poliçesine eklettirilmesi mümkündür.

Dar kasko seçeneği sayesinde kendi ihtiyaç ve beklentilerinize uygun kasko hizmetini alabilirsiniz. Dar kasko içerisinde yer alan teminatların sigorta şirketine göre değişiklik göstermesi de mümkündür. Araçların yanması, kazaların oluşması ve doğal afetlerin meydana gelmesi halinde oluşan hasarları da karşılamaktadır. Aynı zamanda aracınız park halindeyken meydana gelen hasarların karşılanmasını da üstlenmektedir.

Dar Kapsamlı Kaskonun Avantajları Nelerdir?

Dar kaskonun birden fazla avantajının olduğu bilinmektedir. Standart kasko paketlerine göre incelemeler yapıldığında en büyük avantajı uygun fiyatlı olmasıdır. Sigorta sahipleri, kasko paketinin içeriğini de kendileri belirleyebilmektedir. Bu sayede standart kasko paketlerinde yer alan ana teminatların bedelini ödemek zorunda kalmazlar. Böyle bir yükümlülükleri bulunmaz. Dar kasko poliçesinin uygulanacağı araçlar hasarsızsa o zaman uygulanacak olan indirim çok daha avantajlıdır. Aracınızda küçük hasarların oluşması halinde de servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Dar kasko aracınızın onarım masraflarını da üstlenmektedir. Bununla beraber sigortalı olan kişilerden belge talebi de söz konusu değildir. Dar kasko poliçeniz içerisine acil sağlık hizmeti eklemesi de yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sigortalı olan kişinin hastane masrafları da sigorta şirketi tarafınca karşılanmaktadır. Dar kasko fiyatlarına yoğunlaştığınız zaman fiyatların sigorta şirketlerine göre birbirinden ayrıldığını görürsünüz. Ancak standart kasko fiyatlarına göre çok daha uygundur. Poliçeniz içerisinde yer alan teminat detayları da fiyatları yakından ilgilendirmektedir.

Dar Kapsamlı Kasko Neden Tercih Edilmelidir?

Dar kapsamlı sigorta türünün tercih edilmesinin birçok nedeninin olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bütçesi kısıtlı olan kişilerin araçlarını güvence altına almalarını sağlıyor. Tercih edilme nedenlerini detaylı olarak sıralamaksa mümkün.

  • Dar kaskonun kullanılmasının temel nedeni sigorta priminin bir hayli uygun olması olarak biliniyor. Kasko poliçesi içerisinde yer alan teminatların azalmasıyla beraber prim miktarında düşüşler meydana gelir.
  • Dar kasko sigortası yaptırılan araçlar için hasarsızlık indiriminden yararlanmak mümkündür. Kasko hasarsızlık indiriminin ne olduğu ile ilgili bilgi almak içinse bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
  • Dar kasko poliçesi içerisinde yer alan ek teminatlar sayesinde poliçe kapsamının genişletilmesi mümkündür.
  • Dar kasko yaptırmak istediğiniz aracınızın modeli eskiyse o zaman daha uygun fiyatlı kasko türünden yararlanabilirsiniz. Aracınızı sık bir şekilde kullanıyorsanız da dar kasko sizin için pek de uygun bir seçim olmayabilir. Kasko seçeneklerinden biri seçilmeden önce muhakkak tüm seçeneklerin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bu sayede kasko sigortası ile beraber hem aracınızı hem de kendinizi güvence altına almış olursunuz. Beklenmeyen durumlardan ötürü günlük yaşamınız da etkilenmemiş olur.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR