Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Sigorta Yaptırmak Size Ne Kazandırır?

Sigorta yaptırdığınız zaman belirli primler karşılığında yaşayabileceğiniz olumsuz durumları teminat altına alabilirsiniz. Sigorta şirketleriyle beraber kazanacağınız bu güvenceyle beraber sigorta sahibi olarak uğrayacağınız maddi hasarlar da karşılanmaktadır. Böylece beklenmedik durumlarda da bütçe planlamasının dışına çıkılmaz. Bütçenizi aşan tazminatları ödeme zorunluluğundan kurtulmuş olursunuz. Sigortanız yapılırken belirli bir poliçe bulunur. Yazılı olan anlaşma yani poliçe içeriğinin sigorta şirketinize bağlı olarak değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür. Bu yüzden teminat detaylarının özenli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Sizin ihtiyacınıza yönelik olan sigorta poliçesi seçeneğini belirlemenizin ardından da sigorta şirketinizle karşılıklı olarak bir anlaşma sağlayabilirsiniz.

Sigorta, aynı risklerle karşı karşıya kalan kişilerin belirli ödemeler yaparak oluşturdukları havuzdur. Prim ödemeleriyle oluşan bu havuz sayesinde riskin gerçekleşmesi halinde zarara uğrayanların ödemesi, bu havuz içerisinden yapılmaktadır. Diğer yandan parayla ölçülmesi mümkün olan her türlü risk için sigorta hizmetlerinden yararlanabilmeniz mümkündür. Katılımsı sayısı arttığı zaman oluşabilecek zarar oranı da azalmaktadır. Bu sayede sigortalı olan kişinin tek seferde kendi bütçesinden büyük ödemeler yapması gibi sorumluluklar da ortadan kalkmaktadır. Havuzun yönetimi de sigorta şirketi tarafınca sağlanmaktadır.

Sigorta Yaptırmak Neden Önemlidir?

Sigorta hizmeti ihtimal dâhilinde olan durumlarla karşılaştığınızda zararın en aza inmesine yardımcı olmaktadır. Maddi ve manevi açıdan karşılaşabileceğiniz problemlere destek olunduğu bilinmektedir. Bu sayede gelecekle ilgili olan maddi kaygılarınızdan da büyük oranla kurtulmuş olursunuz. Sigortanız sayesinde herhangi bir kayıp meydana gelmeden kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Ani risk durumlarında da maddi birikimlerinizin gitmesi gibi risklerle de uğraşmazsınız. Bu süreci maddi açıdan yıpranmadan atlatabilmeniz mümkündür. Bu aşamada suçsuz olduğunuz durumlarda başkalarının neden olduğu zararlardan da korunabilirsiniz.

Sigorta şirketinin önemine bir örnek vermek gerekirse de arabanıza bir sürücü çarpıp kaçıyorsa o zaman sigortanız zararınızı karşılar. Arabanız için büyük ödemeler yapma zorunluluğundan kurtulursunuz. Bireysel emeklilik gibi sigorta çeşitlerinde de emekli maaşınızın yanına ek maaş kazanabilirsiniz. Maddi açıdan rahat bir emeklilik geçirme şansına sahip olursunuz. Ailenizin ve sevdiklerinizin sağlıklarının güvence altında olması noktasında da sigorta yaptırılması önemlidir.

Sigorta Yaptırmak Hasarın Ne Kadarını Karşılar?

Sigorta yaptırmak istediğiniz zaman, sigorta poliçenize bağlı olarak farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hani hangi zarar durumlarının karşılanacağı, hangi koşulların geçerli olacağı ve limitlerin neler olduğu değişiklik göstermektedir. Bu durum yalnızca poliçenize bağlı olarak değil sigorta şirketine bağlı olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Genel bir bilgi vermek gerekirse de DASK ve zorunlu trafik sigortası gibi seçeneklerin teminatları değişiklik göstermez. Kişilerin, şirketlerin kendi isteklerine bağlı olarak yaptırdıkları sigortalarda poliçe içeriğinin, teminatların değişiklik göstermesi mümkündür. Hatta şirketlerin, kişilerin kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak ek teminat fırsatlarından yararlanabilmeleri de öne çıkan seçeneklerdendir.

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sigorta yaptırmak için dikkat edilmesi gereken bazı detayların olduğu bilinmektedir. Bu detaylar içerisinde temelde yer alan kısım poliçe olarak geçer. Sizler, ihtiyacınıza uygun bir sigortaya sahip olmak istediğiniz zaman sigorta şirketinin sunduğu poliçede bulunan teminatları gözden geçirmelisiniz. Bunun için poliçe içeriklerinin özenle okunması ve değerlendirilmesi önemli hususlar olarak bilinir. Böylece hangi şartlarda hangi zararların karşılanacağını öğrenmiş olursunuz. Bu durumları bilerek anlaşma sağlamanız, sonuçların da sizin beklentilerinize uygun olmasına yardımcı olacaktır.

Poliçenizde bulunan teminatları bilmeniz, ileride yaşayacağınız sorunların önüne geçmenizi sağlar. Sizler de en uygun olanı seçerek, geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Elbette sigorta şirketi seçiminiz de ciddiye alınması gereken hususlardandır. Bizler, çalışmalarımız sırasında, sizlerin faydasına olacak adımlar atmaya özen gösteriyoruz. Bundan ötürü doğru bilgiyle buluşmanızdan yanayız.  

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR