Kamu Sağlık Net Bildirim

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılır. Ancak her iki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahiptirler. Zorunlu trafik sigortası, kanun gereği mecburi olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılar. Kasko sigortası ise mecburi değildir.

Peki, kasko sigortası nedir? Kasko poliçesi satın aldığınızda, aracınızın uğrayacağı hasarın bir kısmı ya da tamamı karşılanır. Poliçenizin kapsamı ve şartları hangi koşullarda, ne kadar tazminat ödeneceğini belirleyen kriterleri ortaya koyar. Kasko ve trafik sigortası zorunluluk yönünden olduğu kadar kapsamları ile de birbirinden ayrılan sistemlerdir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Kasko Sigortası Sizlere Ne Kazandırır?

Kasko sigortası, motorlu ve motorsuz kara araçlarının belirlenmiş olan risk durumlarında maddi zararlarını karşılayan sigorta çeşidi olarak tanımlanır. Aracınızda beklenmedik bir kaza veyahut hasar meydana geldiği zaman kişiyi beklenmedik masraflardan korumaktadır. Aynı zamanda sigortalı kişinin iradesi dışında aracının hasar alması halinde de tazminat ödemesinin yapılması söz konusudur. Araç kaskosu karşı aracın hasarını değil, sigortalı kişiye ait olan aracın hasarını teminat altına almaktadır. Bu sayede hem aracınızı hem de bütçenizi güvende tutmuş olursunuz. Beklenmeyen kaza durumlarında bütçenizi aşarak büyük maliyetlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

Kasko sigortası, trafik sigortası gibi zorunlu bir sigorta türü değildir. Ancak kasko sigortasının araç sahibi için pek çok faydasının olduğunu söylemek mümkündür. İçerisinde geniş bir teminat listesi barındırmaktadır. Bu da oluşan hasarlara karşı masrafların karşılanması anlamına gelir. Trafik kazalarında, beklenmedik olaylarda bütçenizin korunma altında olmasını sağlar. Kasko sigortasının faydaları sayesinde olası birçok olumsuzluktan da korunma fırsatına sahip olursunuz.

Kasko sigortası aracınızın kaza yapması halinde tamir masraflarını karşılar. Aynı zamanda aracınız park halindeyken hasar görmesi durumunda da tamir masraflarını üstlenmektedir. Bu da genel olarak yüksek maliyetli hasar masraflarınızı kendi bütçenizden ödemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası sayesinde kaza sonucunda karşı tarafa verdiğiniz zararı kasko sigortanız ile ödeme şansınız bulunmaktadır. Oluşabilecek kaza durumlarına karşı kendi bütçenizi korursunuz. Ayrıca kasko sigortası teminatları içerisinde limit sınırı bulunmaz. Bu sigorta çeşidi de sanılandan çok daha avantajlı olmanızı sağlar. Kaza sonucunda karşı tarafın hasarı ne kadar yüksek olursa olun limitsiz kaskonun olması kendi bütçenizden ödeme yapma zorunluluğunuzu ortadan kaldırır.

Kaza sonucunda aracınız bir zarar gördüyse o zaman kasko sigortası ile anlaşmalı olan servislere götürebilirsiniz. Tamir ve onarım işlemleri için servis arama zorunluluğu da bu şekilde ortadan kalkmış olur. Kaza sonrasında aracınız yolda kaldığı zaman çekici çağırma masraflarını da sigorta karşılar. Yol yardım teminatı içerisinde çekici hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanılması mümkündür.

Kasko Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Zorunlu olmayan kasko sigortası ile pek çok avantajla bir araya gelmiş olursunuz. Sigorta sahibi olarak var olan hasarınız, sigortanız kapsamında karşılanmaktadır. Bundan ötürü hem kendiniz hem de aracınız güvence altında olmuş olur. Bu yüzden de kasko sigortası büyük bir avantaj olarak tanımlanmaktadır. Kaza ve aracınızla ilgili olan sorunlarda yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalmak zorunda kalmazsınız. Kasko avantajları içerisinde sizden kaynaklı olan kazalarda zararın kısmen ya da tamamen karşılanması söz konusudur.

Aracınızda yaşanan bir arıza durumunda aracınızın onarım sürecinde olması muhtemeldir. Bu aşamada sigortanız sizlere aracınız hazır olana kadar kullanabileceğiniz bir araç vermektedir. Bu aşamada yaşanan olumsuzluklardan etkilenmek zorunda kalmazsınız. Aracınızın onarımı bitene dek günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yaşanan hırsızlık durumlarında aracınızda meydana gelebilecek hasarlar sigorta şirketiniz tarafınca karşılanır. Aracınızın çalınması halinde yenisi tahsis edilebilir. Aracınız çalınmamış ancak hırsızlık girişimi yaşanmışsa o zaman da oluşan zarar sigorta şirketiniz tarafından karşılanmaktadır. Doğal afetlerden dolayı aracınızın zarar görmesi halinde de kasko avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kasko teminatlarında sağlık hizmetleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda ölüm halinin de teminat altında olduğu bilinmektedir. Kaskonuzun daha da genişlemesini istediğiniz zamanlarda da dilerseniz ek teminatlardan yararlanabilirsiniz. Poliçenizde bulunan teminatları kendi ihtiyaçlarınıza bağlı olarak düzenlemeniz mümkündür. Kasko sigortası ile sunulan teminatları da şöyle sıralayabiliriz:

 • Çarpışma,
 • Düşme, devrilme, yuvarlanma,
 • Hırsızlık,
 • Anahtar kaybı,
 • Yanma,
 • Terör,
 • Kötü niyetli hareket,
 • Doğal afetler,
 • Aracın yetkisiz kişilerce çekilmesi,
 • Yol yardım hizmeti,
 • Onarım hizmeti,
 • Acil sağlık hizmeti,
 • İkame araç hizmeti.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR