Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık Sigortası, sigortalıların poliçe süresi içerisinde gerçekleşen sağlık harcamalarını (doktor muayene, ilaç, görüntüleme, tahlil, ameliyat masrafları v.b.) özel ve genel şartlar dâhilinde karşılayan bir sigorta çeşididir. Sağlık Sigortaları, yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinin yanı sıra acil durum halleri, PSA ve mamografi, ambulans, geniş asistans seçenekleri ve check-up gibi ek sağlık hizmetlerini de karşılar.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Sağlık Sigortası, kişinin muayene ve tedavi hakkından yararlanmasını sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. Özel ve genel olmak üzere farklı şekillerde sağlık sigortasından faydalanmak mümkündür. Sağlık sigortasının en önemli avantajı, kişinin sağlık güvencesinin sağlanmış olmasıdır. Gerekli olacak herhangi bir sağlık hizmeti dâhilinde, sağlık hizmeti alabilmelerini mümkün hale getirmektedir. Bununla beraber sağlık sigortası farklı şekillerde ödenmektedir. Çalışan kişilerce işveren tarafından sağlık sigortası ödenmektedir. Bununla beraber kişinin sağlık sigortasından özel olarak faydalanabilmesi de mümkündür.

Sağlık sigortasından faydalanan kişiler için geniş bir listenin yapılması mümkündür. Bu kapsamda sağlık sigortası genel sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası olarak ikiye ayrılmaktadır. Sağlık sigortasından faydalanacak olan kişiler için çeşitli sağlık sigortası seçenekleri bulunmaktadır. Kişiler kendileri için uygun olan sağlık sigortalarından faydalandığı zaman özel hastanelerde düşük fiyatlarla tedavi olma fırsatına sahip olur. Yani özel hastanede tedavi olmak istediğiniz zaman uygun fiyatlı seçeneklerle karşılaşmanız mümkün.

Özel hastanelerde tedavi fiyatlandırmalarına dikkat edildiği zaman da yüksek meblağların olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sağlık sigortası imkânlarından faydalanılması halinde ödeme yapacağınız zaman ödemek zorunda olduğunuz bedel bir hayli düşüyor. Yani büyük bir giderden kurtulmuş oluyorsunuz. Normalde ödemeniz gereken ücretlerin çok daha altında ücretlerle iyi hastanelerde tedavi fırsatını yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hastanede muayene, tedavi süreçlerine ek olarak farklı kalemlerin de ortaya çıkması mümkün.

Sağlık sigortasından faydalandığınız zaman istediğiniz hastane ve doktor seçimini yapma şansınız olur. Yani tedavi olmanız gerektiğinde yaşadığınız endişelerden, sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Daha rahat ve güvenli bir şekilde tedavi olmanız mümkün olur. Bu noktada en iyi sağlık sigortasından faydalanmak, kişisel olarak sağlığınızı güvence altına almış olmanızdır.

Sağlık sigortasının kullanılması sayesinde kişilerin kendilerini olduğu gibi ailelerini de güvence altına almaları mümkündür. Söz konusu fırsatlarınızdan aile bireyleriniz de yararlanabilir. Olası kaza ve hastalık durumlarında daha konforlu bir hastane deneyimi için bu olmazsa olmaz seçeneklerden biridir. Sağlık sigortası ürünleri incelendiği zaman da size uygun olan sigorta tercihinde bulunabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin sizlere sunduğu poliçeleri detaylı olarak incelemek daha avantajlı fırsatlardan yararlanmanızı sağlayacaktır.

Neden Sağlık Sigortası Yaptırılmalı?

Sağlık sigortası yaptırmanın başlıca avantajları bulunmaktadır. Sağlık sigortası yaptıran kişiler, tedavi süreçleri kapsamında ihtiyaç duydukları tıbbi malzemelerin bir bölümünü veyahut tamamını ücretsiz bir şekilde alırlar. Aynı şekilde kişilerin ücretsiz bir biçimde hizmet almaları gibi durumlar da söz konusudur. Sağlık sigortasının çeşidine bağlı olarak bazı değişikliklerin ortaya çıkması mümkündür. Ancak genel olarak incelendiği zaman istenilen hastane ve doktorun tercih edilmesi gibi fırsatlar sunulmaktadır.

Kişi sağlık sigortasına sahip olduğu zaman gerekli şartların sağlanması halinde yurtdışında da tedavi olabilmektedir. Bu da sağlığınızı güvence altına alabilmeniz, sağlık imkânlarından yararlanmanız için oldukça önemli noktalar olarak değerlendirilmektedir. Sağlık sigortasından faydalanmak isteyen kişilerin hem tek kişi olarak hem de tüm aile için hizmet alması mümkündür.

Alacağınız tıbbi hizmetlerin bir bölümünün veyahut tamamının karşılanması noktasında önemli bir hizmet olarak da değerlendirilmektedir. Bir kişi sağlık sigortası yaptırdığı zaman gerekli sağlık hizmetleri için sağlık sigortası devreye girmektedir. Bu da ansızın meydana gelen olumsuz durumlarda masrafların karşılanabilmesi anlamına gelir. Büyük yüklerin altına girme zorunluluğunun aksine çok daha konforlu bir tedavi süreciyle karşılaşırsınız. Elbette bu noktada destek alacağınız sigorta şirketlerinin sizlere sunduğu fırsatları da detaylı olarak incelemelisiniz. Böylece sahip olabileceğiniz imkânları kullanabilirsiniz. Birçok avantajıyla öne çıkan sağlık sigortası ürünleriyle büyük masrafların altına girmekten kurtulup, konforla buluşursunuz.

 

 

Sağlık sigortası ürünleri, genel olarak incelendiği zaman birçok teminat barındırmaktadır. Bu teminatlar birbirinden farklı seçenekler olarak karşınıza çıkmaktadır. Bakıldığında da sağlık giderleri teminatlarının tedavi için gerekli her türlü seçenekten oluştuğu anlaşılmaktadır. Yani bir kişi tedavi olacağı zaman her türlü teminatın poliçe içerisinde yer alması söz konusudur. Ancak sağlık sigortası ürünlerinin daha ekonomik olabilmesi adına bazı teminatlar kapsamın içerisine alırken bazıları dışarıda kalmaktadır. Bu da sağlık sigortası ürünlerinin sınırlandırılması anlamına gelmektedir. Bu şekilde sunulan hizmetler sayesinde de pek çok kişi sağlık sigortası ile tanışmaktadır. 

Sağlık giderleri teminatları için geniş anlamda yorum yapmak gerekirse ayakta tedavi ve yatarak tedavi gibi ayrımlar yapmaktadır. Ayakta tedavi teminatı olmayan bir poliçe kapsamında kişi hastaneye yatış yapmadan gerçekleşen tedavileri sigortasına ödetemez. Sigorta şirketi bu noktada yalnızca yatışı olan, yirmi dört saatten uzun olan işlemleri karşılar. Yatarak tedavi teminatı kapsamında sunulan hizmetleri bilmek ve buna göre seçim yapmak gerekmektedir. Sağlık giderleri teminatı bağlığı altında çeşitli dallara ayrılarak incelemek de daha faydalı olacaktır. Bu noktada yatarak tedavi teminatından faydalanacak olan kişilere,

 • Küçük müdahaleler ve yoğun bakım ünitesi hizmeti,
 • Çeşitli hastane hizmetleri, (Bu hizmetler içerisine ameliyat, anestezi, ilaç, laboratuvar hizmetleri eklenmektedir.)
 • Yatış süresinde devam eden tedavi için gerekli olan radyoterapi, kemoterapi ve fizik tedavi,
 • Yatış sürecinde tedavi planı içerisinde uygulanan testler ve tetkikler,
 • Tedavi içerisinde gerekli olduğu hallerde gerçekleştirilen doktor muayene işlemleri,
 • Ambulans hizmetleri,
 • Suni uzuv,
 • Organ ve doku nakil işlemleri,
 • Doğum ve gebelik masrafları,
 • Refakatçiye ait olan masraflar,
 • Evde bakım hizmetleri,
 • Hastanın yatış ve yemek masrafları gibi fırsatlar sunulmaktadır.

Sağlık giderleri teminatı bünyesinde kişi hastaneye yatmadan ayakta tedavi de olabilir. Bunun için de ayakta tedavi teminatı bulunmaktadır. Bu noktada kişi ayakta tedavi de olabilmek istiyorsa o zaman poliçesine bazı eklemeler yapmasında fayda vardır.

 • Doktor muayeneleri,
 • İlaçlar,
 • Tanı amaçlı yapılan teşhis yöntemleri,
 • Fizik tedavi süreçleri,
 • Ameliyat veyahut kaza sonrası gerekli olan tıbbi yardımcı malzemeler gibi teminatlar sunulmaktadır.

Sağlık giderleri teminatı için tüm bunlara dikkat edilmesi gerekirken aynı zamanda limitlerin de önemsenmesi gerekmektedir. Çünkü sağlık sigortası ürünleri içerisinde bazı hizmetler için limitler verilmektedir. Limitli olan bazı hizmetlerse fizik tedavi, ilaç ve doktor muayenesi gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Kişi için ameliyat, kemoterapi gibi hizmetler için de limit konmamaktadır. Söz konusu sağlık giderleri teminatlarına katılım payının da eklendiği unutulmamalıdır.

Sıraladığımız tüm bu imkânlara ek olarak farklı teminatların da poliçe içerisine eklenmesi sağlanabilir. Sigorta şirketinizin bu noktadaki tutum ve işleyişlerini önceden incelemeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Hamilelik ve doğum teminatı, diş ve gözlük teminatı gibi seçeneklerin yanında ek hizmetler de bulunmaktadır. Ancak tüm bunların poliçe içerisine eklenmiş olması önemlidir. Ancak bu şekilde sunulan fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR

  Bütçeniz:

  68000