Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası kapsamında, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet verilmesi durumunda Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Trafik Sigortası Size Ne Kazandırır?

Trafik sigortası kara yollarında trafikteyken olan kazalardan ötürü karşı tarafın zararlarının karşılanmasını sağlayan sigortadır. Trafik sigortasının kullanılmasının temel amacı maddi ve bedensel hasarın oluşması halinde yaşanan kayıpların en aza indirilmesidir. Aynı zamanda kişinin haklarının korunması açısından önemli bir sigorta çeşididir. Kullanılan aracın durumuna ve maliyetine uygun olarak en avantajlı sigortanın tercih edilmesi de önemlidir. Bu sayede trafik sigortasıyla çok daha avantajlı konuma geçebilmeniz mümkündür.

Zorunlu sigorta çeşitlerinden biri olarak bilinen trafik sigortası, trafik kazalarından dolayı oluşan fiziksel ve maddi zararların güvence altına alınmasını sağlar. Bu aşamada ödemekle yükümlü olduğunuz tazminatları sigorta sayesinde kolayca ödeyebilirsiniz. Poliçe kapsamında yer alan teminatlara bağlı olarak sigorta şirketi tazminatların ödenmesini üstlenebilmektedir.

Şehir içi ve şehirlerarası yolculuklarınız sırasında oluşan kazalarda poliçe kapsamında aracınızın maddi kaybını azaltabilirsiniz. Kaza anında bütçenizi aşan maliyetlerle uğraşmanıza da gerek kalmaz. Kusurlu olunan bir kazada poliçeniz içerisinde yer alan giderler büyük ölçeklerle karşılanmaktadır. Örneklendirmek gerekirse maddi hasarlar, sakatlanmalar, üçüncü şahısların sakatlanması, vefat durumu, avukat giderleri gibi harcamalar sigorta şirketiniz tarafından karşılanmaktadır. Trafik sigortası içerisinde dilerseniz ek teminatlardan yararlanmanız da mümkündür. Böylece olumsuz bir koşulda olduğunuz zaman kendinizi koruma altına almış sayılırsınız.

Aracınızın özelliklerine uygun bir poliçe seçtiğiniz zaman kazaya karıştığınızda maddi kaybınızı en aza indirebilirsiniz. Kaza halinde sürücülerin ve diğer yolcuların sigortası yoksa o zaman tedavi masrafları da sorun yaratmaktadır. Trafik sigortası içerisinde kazaya uğrayan kişinin tedavi ve ilaç giderlerinin tümü Sosyal güvenlik Kurumu tarafınca karşılanmaktadır. Trafik sigortasının teminatlarının da geniş olduğu bilinir. Kaza sırasında karşı tarafa verilen hasar masraflarını barındırmaktadır. Elbette hasar ödemeleri trafik sigortası içerisinde belirli limitlere bağlı olarak yapılmaktadır. Bedensel zararlar söz konusu olduğunda da sağlık masraflarını karşıladığı bilinmektedir. Trafik sigortasının neleri kapsadığı konusunda da detaylı bilgilerden yararlanmak mümkündür. Bizlerle iletişime geçerek kafanızdaki tüm soru işaretlerinden arınabilirsiniz.

Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Zorunlu tutulan trafik sigortası sonucunda kazada meydana gelen hasarları güvence altına almış olursunuz. Trafik sigortası poliçenizle beraber ödemekle yükümlü tutulduğunuz tazminat tutarını da sigorta şirketiniz karşılamaktadır. Bunlara ek olarak kazada karşı tarafın tedavi masrafları da sigorta şirketi tarafınca ödenir. Trafik sigortası yaptırdığınız zaman poliçe dönemi boyunca kazaya karışmamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda da trafik sigortasında hasarsızlık indirimden yararlanabilirsiniz. Bu da önemli avantajlardan biri olarak yorumlanmaktadır. Trafik sigortası içerisinde bulunan hasarsızlık indirimi de trafik sigortasının basamaklarına göre belirlenmektedir.

Bilindiği üzere genel şartlar incelendiğinde trafiğe çıkan motorlu araçların tümünde trafik sigortası zorunludur. Sigorta poliçesinin hazırlanmasıyla beraber limitlerin belirlenmesi beklenir. Ayrıca trafik sigortası genel şartlarının de belirlenmesi önemli bir nokta olarak yorumlanır. Genel şartlara göre de poliçede belirlenen limitlere ve teminatlara göre hizmet verilmektedir. Sizler olası bir kazaya dâhil olduğunuz zaman hasar alan tarafa ödeme yapılması söz konusudur. Karşılaşacağınız teminatların ve limitlerinse her yıl güncellendiği bilinmektedir.

Trafik Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Sigortalı olan aracın neden olduğu kazalarda zarara uğrayan kişinin kusuruna göre tazminat ödenmektedir. Trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılarken ek teminatların eklenmesi de mümkündür. Bu da trafik sigortası poliçesinin genişleyebilmesi anlamına gelmektedir. Zorunlu olan trafik sigortası teminatlarının sıralanması da mümkündür:

  • Sigortalı kişinin karşı tarafa verdiği hasar,
  • Kamu malına kasti olmayacak şekilde zarar verilmiş olması,
  • Kazada yararlanan kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin masrafları,
  • Üçünü kişilere ait olan mallara verilmiş olan zararlar,
  • Savunma gerekliliğinde avukatlık masrafları,
  • Vefat eden kişiye ait defin masrafları trafik sigortası teminatları içerisinde yer almaktadır.

Trafik Sigortasında Maddi Zararlar Teminatı

Sigorta çeşitlerinden biri olan zorunlu trafik sigortası kapsamı oldukça geniştir. Karşı tarafın aracında oluşan hasarlarda ve karşı tarafta oluşan maddi manevi zararlarda sigortalı kişiye destek olmaktadır. Gerekli olan yüksek tazminat ödemelerinde sizlere kurtarıcı olmaktadır. Trafik sigortasında olası bir kazada kusurlu olan tarafın karşı tarafa verdiği maddi zarar da karşılanmaktadır. Bu sayede kişinin hem aracının zararı hem de sağlık hizmetleriyle ilgili ödemeler yapılmaktadır. Tüm bunlar da trafik sigortası poliçenizde bulunan teminatlara göre ilerlemektedir. Sağlık masrafları, araç hasarları kapsamında sigorta sizlere belirli limitler sunar. Bu limitlere bağlı olarak maddi sorunlarınızı teminat altına alır.

Araç trafik sigortasının sözleşme kapsamında teminat bedellerinin de değişiklik gösterildiğini unutmamak gerekmektedir. Tüm bunlar sigorta şirketinize, aracın durumuna göre şekillenmektedir. Sizler trafik sigortasında maddi zararlar teminatı için avantajlı bir konuma ulaşabilirsiniz. Bunun içinse poliçenizi incelemeniz, teminatlar hakkında kapsamlı olarak bilgi sahibi olmalısınız. Bu sayede trafik sigortası içerisinde ihtiyacınız olan tüm seçenekleri poliçenize ekletebilirsiniz.

Trafik sigortası kapsamında bulunan poliçeye göre ödenmesi gereken prim miktarları da birbirinden ayrılmaktadır. Karşı tarafa, üçüncü kişilere ve kamu malına verilen zararlar da poliçenin ödemesi içerisinde yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse yolda giderken kaza yaparsanız ve herhangi bir kamu malına zarar verirseniz o zaman belirli bir ödeme yapmanız gerekir. Bu ödeme de sigorta şirketi tarafınca karşılanmaktadır. Yalnızca kamu mallarına değil aynı zamanda üçüncü kişilerin hasar gören malları için de maddi zararlar teminatı bulunmaktadır. Böylece bütçenizi aşan, adi ödemelerden korunmuş olursunuz.

Trafik sigortasından daha başarılı şekilde faydalanmak içinse öncelikli olarak poliçede belirlenen limitleri bilmeniz gerekmektedir. Kazada kusurluysanız o zaman sigortanızın neyi karşılayıp neyi karşılamayacağını bilmeniz önem arz etmektedir. Bu konuda da kusur oranlarınızın önemli olduğunu unutmamalısınız. Kazada kusur oranlarının nasıl belirlendiği ile ilgili detaylı bilgileri de bizlerden öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Neleri Karşılamaktadır?

Trafik sigortanız olduğu zaman hangi ödemeleri yapmak zorunda kalmadığınızı bilmeniz gerekir. Sigorta şirketinizin sizin yerinize üstlendiği ödemeleri bilmeniz önemlidir. Bu noktada örnek vermek gerekirse trafik kazası sırasında karşı tarafa verilen zararın masrafları sigorta şirketi tarafından ödenmektedir. Kamuya ait olan mallara kasti olmayacak şekilde zarar vermiş olabilirsiniz. Sokak lambası, tabelalar, elektrik direkleri de buna örnek olarak gösterilebilmektedir. Bu gibi seçenekler içerisinde de trafik sigortası maddi zararlar teminatından yararlanabilirsiniz.

Üçüncü kişilere ait olan dükkânlara, evlere zarar veren bir kazaya da karışabilirsiniz. Böyle bir durumda kusurlu bulunmanız halinde üçüncü kişilere verilen maddi zararın karşılanması gerekir. Zorunlu trafik sigortası da tam olarak bu noktada devreye girer. Üçüncü kişilerin zararlarının karşılanması maddi zararlar teminatı ile sağlanmaktadır.

Kaza yaptığınız zaman karşı tarafın vefat etmesi olası durumlardan biridir. Vefatın gerçekleşmesi halinde defin masraflarının yanı sıra kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin masrafları karşılanmalıdır. Bu da büyük bir maddi zararın ortaya çıktığı anlamına gelmektedir. Sigorta poliçenize bağlı olarak söz konusu yüksek ödemelerin yapılması da mümkündür. Trafik kazası sırasında suçlu taraf siz değilseniz o zaman haklı olduğunuzu iddia edebilirsiniz. Karşı tarafın sizin haksız olduğunuzu savunması halinde açılan davada avukatlık ücretleri de çıkacaktır. Bu ücretler de trafik sigortası kapsamında yer alır. Trafik sigortası ile beraber kazada yaralanan kişinin kısmi veyahut süresiz bir şekilde çalışamaz hale gelmesi ihtimaller dâhilindedir. Bu gibi bir durumda kişinin ekonomik giderlerinin azalması, kesilmesi söz konusudur. Bu da kişinin destekten yoksun kalmasından ötürü bazı zararların oluşması anlamına gelir. Zorunlu trafik sigortanızla beraber bu maddi zararlar da karşılanmaktadır.

Trafik Sigortası Sağlık Giderleri Teminatı

Zorunlu trafik sigortası içerisinde sağlık gideri teminatı yer almaktadır. Yaşanan trafik kazası sonrasında karşı tarafın bedensel bir zarar alması halinde tedavi masraflarının karşılanması gerekir. Bunun içinde sigortanız kapsamında sağlık gideri teminatı bulunmaktadır. Sağlık tedavi giderleri içerisinde yer alan bu avantaj, sadece kaza anındaki sağlık hizmetleri için geçerli değildir. Aynı zamanda kişi trafik kazasından ötürü çalışma gücünde azalma yaşıyorsa yine sağlık gideri teminatı kapsamında yer alır. Sağlık gideri teminatı da kazaya ve kişi başına belirlenen limite göre yapılmaktadır.

Kişinin kaza sonucunda bedensel herhangi bir zarar alması durumunda tedavi giderlerinin karşılanması gerekmektedir. Bunun içinde zorunlu trafik sigortası avantajlarından yararlanılması söz konusudur. Bilindiği üzere trafik kazalarından ötürü her yıl binlerce insan yaralanmaya devam ediyor. Yaralanma, yaşamını yitirme gibi durumlarla sonuçlanan bu durumda, insanlar ne kadar dikkatli olsalar da bazen sonuçsuz kalmak mümkün oluyor. Trafik kazalarında meydana gelen hasarlarda da kişilerin maddi bir sorun yaşamasının önüne geçiliyor. Kaza sonucunda tedavi sürecinde sorun yaşanmaması adına tedavi ödeme sorumluluğu bulunuyor. Genel olarak incelendiği zaman trafik kazası sonucunda meydana gelen masraflar, sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanıyor. Ancak sigorta şirketinizin de sigorta poliçesi kapsamında öneme yapması gerekiyor.

Tedavi süresince masrafların ödenmesi konusunda da herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmıyorsunuz. Bu aşamada tedavi giderleri, iyileşme giderleri sigorta şirketinizin sorumluluklarıyla karşılanmış oluyor. Aynı şekilde bu noktada Sigorta Güvenlik Kurumunun sorumluluklarında da azalma durumu söz konusu oluyor. Trafik sigortası kapsamında sağlık giderlerinin de ayrılmış olması kişinin en iyi sağlık hizmetlerinden yararlanmasını mümkün hale getiriyor. Sağlık hizmetleri sırasında daha güvenli ve konforlu bir hizmet almanız kolaylaşıyor.

Sağlık Giderleri Teminatı Neleri Kapsar?

Trafik sigortası poliçeniz içerisinde yer alan sağlık giderleri teminatı, kaza anından başlayarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Kaza anından oluşan uzun süreli tedavi ihtiyacına kadar birçok noktada avantajlarından yararlanmak mümkün hale geliyor. Trafik sigortası poliçenize yer alan teminat miktarı kadar olacak şekilde yararlanma şansına sahip oluyorsunuz. Bundan ötürü trafik sigortası hesaplamaları yapılırken tüm bu detayların öne çıktığından emin olmalısınız. Teminat içeriğinin belirlenmesi sırasında trafik sigortası hesaplama işlemlerinden de yararlanmalısınız. Trafik sigortasının limitleri içerisinde seçim yaparken ödeme planlamalarının, beklentilerinizin göz önünde bulundurulması da bir hayli önemlidir.

Sağlık giderleri teminatı içerisinde karşı tarafın aldığı bedensel hasarın iyileştirilmesine yönelik bir hizmet sunulur. İhtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde alınmasında önemli bir rol üstlenir. Tüm tedavi giderlerini içerdiği bilinen bir teminat olarak da yorumlanmaktadır. Kazadan ötürü mağdur olan kişinin tedavisine başlanmasından itibaren giderler oluşmaya başlar. Sağlık giderleri teminatı sayesinde tüm bu giderleri cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız. Sigortanız sayesinde en iyi hizmet ve en iyi hastane konforundan yararlanma şansına sahip olursunuz. Gerek kaliteli hizmet gerekse güvenilirlik konusunda endişe yaşamazsınız. Sağlık ödemeleri sanılandan çok daha büyük olduğundan, bütçenize zarar verebilecek her türlü olumsuzluktan da korunmuş olursunuz.

Trafik Sigortası Sağlık Giderleri Nelerdir?

Trafik giderleri, trafikte yaşanan kazada yararlanan kişinin bedensel hasarının iyileşmesi ile ilgili süreci kapsar. Bu süreç içerisinde yapılan tedavilerin masrafları olarak bilinir. Tedavi giderleri içerisinde sadece hastanelere yapılan ödemeler yer almaz. Aynı zamanda kişinin bu yaralanmadan ötürü tedavi için yaptığı yol masrafı, bakım masrafları gibi pek çok giderleri de içerisine alır. Sağlık giderleri, iyileşme giderleri, ileride yapılacak masraflar gibi farklı kategorilerin sunulması da mümkündür.

Sürekli Sakatlık Teminatı

Zorunlu trafik sigortasının yapılması halinde, trafikte oluşan sürekli sakatlık için teminatlardan yararlanılır. Poliçeniz içerisinde bulunan teminatlardan biri de sürekli sakatlık teminatı olarak görülmektedir. Kazaya bağlı olarak karayollarında meydana gelen kazalarda bedensel zarar görmüş kişiler, beden gücünde kayıp yaşayabilir. Beden gücünde kayıp yaşayan kişiler için ödenmesi gereken tanzimi de sigorta şirketiniz üstlenmektedir. Elbette ki poliçe limitlerinize bağlı olarak yapılan bu ödemeler, yüklü maddi sıkıntıların altında kalmanızı engeller. Sigortanız sayesinde bütçenizin üstüne çıkan ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız.

Bilindiği üzere trafik kazasının gerçekleşmesiyle beraber sürekli sakatlık yaşayan kişiler mevcuttur. Sürekli sakatlık denildiği zaman akla ilk gelen şeyse tekerlekli sandalyelerdir. Oysa kişinin tekerlekli sandalye haricinde, gücünün azalması, vücut bütünlüğünün bozulması gibi pek çok neden iş gücü kaybına yol açar. Özellikle bu çerçeve içerisinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Bundan ötürü trafik sigortası sürekli sakatlık teminatı da sunmaktadır. Kişinin talep edeceği maddi zarar kalemlerinin karşılanması konusunda önemli bir avantaj olarak yorumlanmaktadır.

Sürekli sakatlık teminatı içerisinde davacı kişinin sağlık giderlerinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması gibi durumlar söz konusudur. Sürekli sakatlık teminatı kapsamında sigorta şirketleri ücretin tamamını veyahut bir kısmını karşılamaktadır. Kişinin iyileşmesine dair bir fırsat bulunmuyorsa o zaman tazminat tutarının tamamının ödenmesi söz konusudur. Tazminat ödemesinin yanı sıra tedavi masrafları, bakıcı ödemeleri ve yakınlarının ihtiyaçları gibi pek çok detay öne çıkmaktadır. Sigorta poliçeniz içerisinde limitlerle beraber tüm bu masrafları ödeme yükümlülüğünden de kurtulma şansına sahip olursunuz. Sürekli sakatlık teminatı kapsamında geniş bir yelpazenin var olduğunu söylemek de mümkündür.

Sürekli Sakatlık Teminatı Neleri Kapsar?

Trafik kazası sonucunda verilen hizmetler içerisinde sağlık hizmeti, danışmanlık hizmeti gibi seçenekler yer almaktadır. Genel olarak incelendiği zaman da hasta olan kişinin sağlık ihtiyaçlarının tümünün karşılanması söz konusudur. Kişinin hastaneden hastaneye nakledilmesi, evde sağlık hizmeti, ameliyat sonrası bakım gibi durumlar bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak sürekli sakatlık yaşayan kişinin iş göremezlik durumu da sigorta şirketi tarafınca karşılanmaktadır. Bu noktada poliçe içeriğinizin önemi büyüktür. Trafik sigortası teminatlarının beklenti ve ihtiyaçlara uygun olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bu durumun en temel sebeplerinden biri de budur.

Sürekli sakatlık teminatı kapsamınca kişinin hem kendisinin hem de bakmakla yükümlü olduğu aile üyelerinin ihtiyaçları önemli bir faktördür. Tüm bunlara uygun olacak şekilde sürekli sakatlık teminatı oluşturulmaktadır. Kişinin hem sağlık hem de yaşam giderlerinin karşılanması söz konusudur. Aynı zamanda çalışamama durumuna bağlı olarak önemli bir oranın verildiği bilinmektedir. Kişinin yaşadığı sakatlık durumunda sürekli olan tedavi giderleri de dikkat edilen konu başlıklarından biridir. Tüm bunlara uygun olacak adımlarla hareket edilmesi de şarttır. Özellikle sigorta şirketiniz tarafından oluşturulacak olan poliçenin sizin beklentilerinizi karşılar durumda olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Sürekli Sakatlık Teminatının Avantajları Nelerdir?

Trafik kazası sonucunda meydana gelen sürekli sakatlık halinde karşınıza çıkacak olan maddi zorluklar ortadan kalkar. Kişinin hem kendisinin hem de ailesinin garanti altında olmasını sağlayan önemli bir faydadır. Aynı zamanda sizler için olası durumlara karşı ciddi bir koruyucu yatırım olarak tanımlanmaktadır. Standart sürekli sakatlık teminatı içerisinde pek çok detayın yer aldığını söylemek de mümkündür. Bunun için detayları eksiksiz bir şekilde öğrenebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sürekli sakatlık derecelerinin neler olduğunu, tazminat hesaplama işlemlerinin nasıl belirlendiğini öğrenebilirsiniz. Sürekli sakatlık yani daimi maluliyet halinde sigorta bedelinin tamamının ödenmesi söz konusudur. Bu konularla ilgili genel şartlara da ulaşabilirsiniz.

Trafik Sigortası Destekten Yoksun Kalma (Ölüm) Teminatı

Bilindiği üzere Türkiye’de zorunlu olan sigorta çeşitleri içerisinde trafik sigortası yer almaktadır. Trafiğe çıkan tüm araçlar için trafik sigortası yaptırılması gerekmektedir. Bu zorunlulukla beraber trafik kazasından ötürü oluşacak maddi ve manevi zararlar, sigorta ile teminat altına alınmaktadır. Karşı tarafın yaşadığı hasarın karşılanması konusunda da önemli bir avantaj olarak yorumlanmaktadır. Trafik sigortası poliçesi içerisinde bulunan teminatlardan biri de destekten yoksun kalma teminatı olarak bilinir.

Trafik kazası sonucunda karşı tarafın ölümü ile karşılanan bu teminat sayesinde karşı tarafa tazminat verilmektedir. Bu tazminat da ölüm tazminatı olarak isimlendirilmektedir. Trafik kazası sonucunda karşı tarafın yakınlarının sonrası süreçlerde ekonomik olarak güvence altına alınmaları sağlanır. Aynı zamanda vefat eden kişinin defin masraflarının da içerisinde bulunduğunu söylemek mümkündür. Destekten yoksun kalma ölüm teminatı, kazaya ve kişi başına olacak şekilde belirli limitlere ayrılmaktadır. Ödemeler de bu limitlere bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Trafik kazasından ötürü karşı taraf vefat ettiyse defin masrafları ve destekten mahrum bırakma tazminatı öne çıkar. Kişinin ekonomik açıdan sorumlu olduğu kişilere bu tazminat verilmektedir. Sigorta şirketiniz de trafik sigortasının yaptırılmasıyla sizlere bu konuda destek olmaktadır. Elbette sizlerin de ölüm teminatı tazminat bedelinin nasıl belirlendiği konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip olmanız önerilmektedir.

Öncelikli olarak bilmek gerekir ki tüm trafik kazalarında tazminat bedelinin olması söz konusu değildir. Kaza sonrasında sakatlanma veyahut vefat hallerinde tazminat ödenir. Elbette tazminat bedelinin de kaza içerisindeki kusur oranına göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Kazadaki kusur oranları, tazminat bedeline, vefat eden kişinin yaşına ve geline göre hesaplanmaktadır. Belirleyici unsurlara bağlı olacak şekilde bir hesaplama yapılmaktadır. Tazminat bedelinin sigortanızın poliçesinde bulunan azami tazminat bedeline uygun olarak ödenmesi söz konusudur. Sigorta şirketiniz, azami tazminat bedelini aşmayacak şekilde tazminat ücretinin ödemesini yapmaktadır.

Ölüm Teminatının Avantajları Nelerdir?

Trafik sigortası poliçesinde bulunan ölüm teminatı, kazada karşı taraf vefat ettiğinde devreye girer. Ölüm sonucunda hukuksal olarak talep edilen tazminat bedelinin ödenmesi konusunda büyük bir maddi sıkıntı altına girmemiş olursunuz. Büyük bir ödeme yapmak zorunda kaldığınız zaman sigorta şirketinizin sağladığı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Karşı tarafın veyahut üçüncü kişilerin destekten yoksun kalması, vefat etmesi halinde tazminat verilmesi sağlanır. Zarar gören kişinin yakınlarının ekonomik kayıplarının önüne geçilmiş olur. Maddi açıdan girilen büyük yükümlülükten kurtulmuş olursunuz. Bütçenizi aşan ödemelerle karşılaşmak gibi problemleriniz de ortadan kalkar. Ölüm teminatı avantajları hakkında daha kapsamlı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sigorta poliçenizdeki teminatlar ve içerikleri ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortasında Ölüm Teminatı Nasıl Hesaplanır?

Trafik sigortası yaptırdığınız zaman kaza sonucunda yaşanan ölümde, sigorta şirketiniz ölüm tazminatı öder. Ancak ölüm tazminatı ödemesi sırasında dikkat edilen birçok husus bulunmaktadır. Öncelikli olarak sigortanız içerisinde tazminat limitleri baz alınır. Belirlenen içerikler de öne çıkan noktalardan biridir. Sigortalı kişinin ve karşı tarafın kusurluluk durumu dikkate alınan konu başlıklarından biridir. Ayrıca kişinin gelirinden bakmakla yükümlü olduğu kişilere kadar dikkat edilmesi gereken pek çok unsurun olduğu bilinmektedir. Trafik sigortası tazminat bedeli sigortalı kişinin poliçesine bağlı olarak ödenir. Aynı zamanda trafik sigortası kapsamında manevi tazminat ödemesinin de yapıldığı bilinmektedir.

Kişinin ölüm olayının gerçekleşmesi halinde alınan destekten yoksun kalma tazminatının hangi hallerde istendiği de bilinmelidir. Çünkü kişinin bitkisel hayatta olması dahi tazminat talebine engel olur. Tazminat ödemesinde sigortalı kişinin kusurlu olması, ölümün hukuka aykırı olması, ölen kişinin kendisini ve ailesini bakacak güce sahip olması da geçerli olanlar arasında yer almaktadır. Tüm bu bilgileri de sigorta şirketiniz aracılığıyla detaylı öğrenebilmeniz mümkündür.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR