Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Araç Sigortası Nedir?

Trafik sigortası, aracınla kaza yapman durumunda karşı tarafa ve üçüncü kişilere verdiğin hasar masraflarını karşılayan zorunlu bir araç sigortasıdır. Yani karşı tarafta meydana gelebilecek maddi ve bedensel zararları teminat limitleri kapsamında ödeyerek bütçeni korur.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Araç Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda otomotiv sektöründe gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Söz konusu gelişimler, araç kullanımının bir zorunluluk haline gelmesine yol açtı. Bu yüzden de trafiğe çıktığınız zaman hem aracınızın hem de sizin güvenliğinizi sağlamak için araç sigortası öne çıkıyor. İnsanlar da araç sigortası nedir, faydaları nelerdir şeklinde araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Günümüzde pek çok kişinin hâkim olduğu araç sigortası hem ticari hem de binek araçların trafik güvenliğini sağlar. Olası kazaların önlenmesinde öne atılan ilk adımlardan biri olarak geçmektedir. Bununla beraber sürücülerin kurallara her detayına kadar uyum sağlamasına rağmen bazen risklerin meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor. Hem hayati hem de maddi hasarların ortaya çıkması söz konusu.

Araçlarda meydana gelen maddi hasarların önlenmesi noktasında araç sigortasının yapılması gerekiyor. Bu yüzden de motorlu araç sahiplerinin araç sigortasını yapmaları zorunlu tutuluyor. Herhangi bir kaza halinde oluşabilecek hasarın en aza indirilmesi, hem araçların hem de sürücülerin korunmasına yönelik bir sigorta türü olduğunu söylemek de mümkündür. Daha önceden de söz edildiği gibi araç sigortası, trafiğe çıkan tüm motorlu araçlar için zorunlu tutulmuştur. Devlet tarafından Karayolları Kanunu ile zorunlu tutulan bu sigortanın pek çok faydasının olduğunu söyleyebiliriz.

Kişinin trafikte karşı karşıya gelebileceği olumsuzlukların kaçınılmaz olduğu durumlar bulunuyor. Çoğu zaman kaza karşı taraftan kaynaklı olan kusurlarla da meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda da araç sigortasının olması maddi endişelerin en aza indirilmesine yardımcı olmuş oluyor. Sürüş güvenliğinizin artış göstermesi, oluşabilecek hasarların karşılanması gibi pek çok artı da öne çıkmaya devam ediyor.

Araç Sigortası Neden Önemlidir?

Araç sigortasının neden önemli olduğu konusuna değinmek gerekirse trafik sanılandan çok daha fazla dikkat istiyor. Araç sigortasının olmaması halinde herhangi bir kaza halinde ciddi maddi sıkıntılar yaşanması söz konusu. Sadece maddi açıdan değil, kişiye uygulanabilecek yaptırımlardan kaçınmak için de dikkat edilmesi gerekiyor. Sigorta şirketi tarafından yapılan araç sigortası, sandığınızdan daha fazla avantajla bir araya gelmenizi sağlıyor. Detaylandırmak gerekirse de sigorta şirketleri veyahut devlet, oluşan hasarların karşılanmasını sağlıyor. Bu da araç sigortasının kullanılmasının en önemli avantajlarından biri olarak görülmeye devam ediyor. Sizler herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman da bu sorunla sigorta şirketiniz ilgileniyor. Böylece hem bütçe harcamalarınıza gerek kalmıyor hem de zamandan tasarruf etme şansına sahip oluyorsunuz.

Araç Sigortası Neleri Kapsar?

Araç sigortasının genel olarak yorumlanmasının yanı sıra neleri kapsadığı da önemlidir. Kişi araç satın almak ya da araç kiralamak istediği zaman araç sigortasının hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmalıdır. Zorunlu tutulan araç sigortası, bilindiği üzere araç sahibinin maddi ve manevi beklentilerine odaklanmaz. Aksine karşı tarafın hasarına odaklı olan bir sigorta türüdür. Karşı tarafın hasarının güvence altında olmasını sağlar. Zorunlu araç sigortasıyla beraber karşı tarafın hasarı karşılanır. Zorunlu araç sigortasında sürücü olarak herhangi bir kazaya karıştıysanız o zaman maddi ve manevi hasarlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da hasarların karşılanmasında önemli bir rol üstlenir.

Karşı tarafın aracında oluşan hasarlar karşılanırken herhangi bir ödeme yapılmasına da gerek kalmaz. Araç sigortasıyla beraber fiziksel yaralanmalar da güvence altına alınır. Maddi hasarların yani sıra kişilerde fiziksel yaralanmalar da oluşabilmektedir. Bu gibi durumlardaysa araç sigortasının kullanımı söz konusudur. Kaza anında yaşananlardan ötürü sağlık hizmeti alınması gerekiyorsa o zaman bu tamamen sağlık sigortasının sorumluluğu altında tutulmaktadır. Kişinin hastane ve tedavi masrafları araç sigortası tarafınca karşılanmaktadır. Hatta kişi kazadan ötürü sakatlanma, çalışamama durumu yaşıyorsa bu da sakatlanma teminatından yararlanmasını sağlar. Aynı şekilde araç sigortası ile ölüm desteği teminatından faydalanılması da mümkündür.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR

    Bütçeniz:

    68000