Kamu Sağlık Net Bildirim

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat Sigortası; yaşamınızı kaybetmeniz durumunda yakınlarınızın, maluliyet ve tehlikeli hastalıklara yakalanmanız durumunda sizin ve sevdiklerinizin hayat standartlarınızı korumanız amacıyla önceden belirlenmiş olan teminatlar ödeyen bir sigorta ürünüdür.

TSS Sigorta, zengin teminatlı hayat sigortası ürünleri ile sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almanızı sağlar.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Hayat Sigortası Size Ne Kazandırır?

Hayat sigortasının ana teminatı vefat teminatı olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle kişinin her türlü vefatı halinde sigortalı kişinin ailesine ve poliçesinde ekli olan diğer kişilere tazminat ödenmesini sağlayan sigorta çeşidi olarak geçmektedir. Poliçe içerisinde kişinin kaza geçirmesi halinde tedavi masraflarının karşılanması, daimi sakatlık gibi durumlarını kapsayan ek teminatların eklenmesi mümkündür. Yani bu tarz seçeneklere bağlı olarak hayat sigortası poliçenizin genişletilebilmesi mümkündür.

Sizler hayat sigortası yaptırdığınız zaman poliçe süreniz bitene dek işsizlik, sakatlık gibi istenmeyen durumlarda şirketin vereceği teminat tutarından yararlanabilirsiniz. Sigorta şirketiniz tüm bu detaylara bağlı olarak sizlere teminat ödemesi yapmaktadır. Tasarruf yapmak istediğiniz zaman olası riskleri en aza indirmek için de hayat sigortasının sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kendinizi maddi açıdan güvence altına almak istediğiniz zaman başvurabileceğiniz ilk seçeneklerden biri olduğunu unutmamalısınız.

Hayat Sigortası Ne İşe Yarıyor? Hayat Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Başınıza talihsiz bir olay geldiğinde ve aileniz sizin gelirinizden mahrum kalırsa, ne olabileceğini hiç düşündünüz mü? Muhtemelen şu an yaşadığınız evi kaybedebilirsiniz. Çocuklarınızı okudukları özel okullardan alıp devlet okullarına vermek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca ileride üniversite hayatlarını destekleyecek olan parayı tamamlayamamış olabilirsiniz. Tüm bu risklerin önüne geçebilecek en önemli avantajlardan birisi ise elbette ki hayat sigortası olarak biliniyor. Sizler hayat sigortası yaptırdığınız zaman bu gibi konular için endişelenmenize gerek kalmıyor. Çünkü hayat sigortası günlük yaşantınızda başınıza gelebilecek pek çok riski en aza indirmeye devam ediyor.

Kendiniz ve aileniz için hayat sigortası yaptırdığınız zaman bu tarz konularda endişelenmenize gerek kalmaz. Hayat sigortası günlük hayatta başınıza gelebilecek pek çok riski de teminat altına almış olacaktır. Bu risklerin gerçekleşmesi halinde de sizleri ve ailenizi güvence altına almaktadır. Zira hayat sigortasının pek çok avantajının olduğu bilinmektedir.

  • Hayat sigortası teminatlarından yararlandığınız zaman bir kaza ya da hastalık sonucunda vefat ettiğinizde ailenize finansal bir destek bırakmış olursunuz. Manevi olarak sizin yokluğunuzla baş etmeye çalışan ailenizin en azından maddi açıdan rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Maluliyet ve sakatlık halinde maddi açıdan herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Aynı zamanda yaşam kalitenizin olumsuz durumlar karşısında düşüşü gözlemlenmez. Sizler tam veyahut kısmi olarak hastalandığınız zaman hayatınızı aynı şekilde devam ederek idame ettirebilirsiniz. Maddi açıdan bir güvenceye sahip olabilirsiniz. Tam maluliyet veyahut sakatlık hallerinde bir güvence sahibi olmuş olursunuz. Hayat sigortasını kullanarak kritik durumlarda kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.
  • Hayat sigortasında vergi indirimden yararlanmanız da mümkündür. Hayat sigortası primlerinizde yüzde on beş oranına kadar bir vergi matrah düşmesi yaşanmaktadır.
  • Hayat sigortası sayesinde kredi borç ödemelerinin devamlılığını sağlamış olursunuz.
  • Eğitim hayatınıza devam eden çocuklarınız varsa o zaman çocuklarınızın eğitimlerinin devamlılığı sağlanır. Eğitimlerinin yarıda kalması gibi olumsuzluklarla karşılaşmazsınız.
  • Ailenizin kira, gıda ve giyim gibi masraflarının karşılanmasını sağlayarak ailenizin yaşam standartlarının düşmesinin önüne geçersiniz. Hayat sigortasında yaşanacak bir vefat halinde ailenin ihtiyaçlarını karşılamış olabilirsiniz. Bu sayede toplu bir şekilde para kazanmış olursunuz.
  • Hayat sigortası primlerini öderken aylık taksitlerle ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede prim ödemelerinden ötürü bütçenizi zorlamanıza gerek kalmaz.
  • Hayat sigortası poliçesinin teminatlarında belirtilen hastalıklardan, kazalardan ötürü sakatlanırsanız tedavi için yapılması gereken masraflar şirketiniz tarafından karşılanmaktadır. Tedavilerinizin beklenmedik ve yüksek tutarlı olması halinde de giderleri düşük primlerle ödeyebilirsiniz.
  • Vefat etmeniz halinde veraset vergisi gibi borçlardan ötürü ailenize yük olmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda vefat ve işsiz kalma risklerine karşı kredi çekmek isteyen kişilerin hayat sigortasından yararlanmaları bankalar tarafından talep edilmektedir.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR