Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Yıllık Hayat Sigortası Nedir?

Yıllık Hayat Sigortası, beklenmedik risklere karşı sizin ve ailenizin yaşam standartlarının aynı koşullarla korunarak devam etmesini sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Yıllık Hayat Sigortası Size Ne Kazandırır?

Yıllık Hayat Sigortası, kişinin yaşamını kaybetme riskine karşı ailesini ve yakınlarını maddi açıdan korumayı hedefler. Bir yıllık süreyi kapsayan ve her yıl yenilenen bir özelliği vardır. Yıllık Hayat sigortası sözleşme içerisinde bulunan risklerden biri gerçekleştiği zaman kişinin yaşam standartlarını koruma altına alır. Aynı zamanda sigortalı kişinin eşinin, çocuklarının ve diğer aile bireylerinin de yaşam şartlarının koruma altına alınmasında önemli bir etkisi bulunmaktadır.

Yıllık Hayat Sigortası poliçesi içerisinde bulunan riskler gerçekleştiği zaman sigorta teminatının ödeneceği kişiler poliçeye eklenir. Aynı zamanda menfaatler de lehdar olarak poliçe içerisinde yer almaktadır. Sigortalı kişinin vefat etmesinin ardından tazminat miktarı menfaatlerle ödenmektedir. Yıllık hayat sigortası fiyatları da kişinin yaşına göre farklılık göstermektedir. Söz konusu primlerin sigorta uzmanları tarafınca hesaplandığı bilinmektedir. Pek çok faydasının olduğu bilinen Yıllık Hayat Sigortası içeriği de sizlere detaylı olarak aktarılmaktadır.

Yıllık Hayat Sigortası Faydaları Nelerdir?

Yıllık Hayat Sigortası yaptırıldığı zaman hastalıktan veyahut kazadan ötürü oluşan fiziksel engeliniz sizi maddi olarak kısıtlamaz. Yaşam kalitenizde herhangi bir değişiklik yaşamanıza gerek kalmaz. Maddi açıdan hayat standartlarınıza uyum sağlayacak şekilde yaşamınıza devam edebilirsiniz. Vefat halinde de sizin ardınızda kalan yakınlarınıza maddi açıdan destek olmuş olursunuz. Yıllık hayat sigortasında ödediğiniz sigorta primleri vergi matrahından da düşebilir. Böylece vefat halinde çocuklarınızın eğitimiyle ilgili sıkıntılar yaşamak zorunda kalmazsınız.

Çocuklarınızın eğitim masrafları, eğitimleri tamamlanana kadar karşılanmaya devam eder. Sigorta primleri aylık olarak düzenlenir. Düzenlemelerin aylık olarak yapılması ekonomik açıdan zorlanmanızın önüne geçer. Yıllık hayat sigortası poliçesi kapsamında yaşanabilecek kaza ve hastalıklarda güvence altında olursunuz. Yıllık Hayat Sigortası tedavi masraflarını da karşılamaktadır.

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yıllık Hayat Sigortası poliçesi içerisindeki ana teminat kişinin vefatıdır. Sigorta içerisinde bulunan ek teminatlar kaza ve maluliyet halinde sigortalıya destek sağlar. Yıllık olarak hayat sigortası yaptırdığınız zaman sigorta ücretleri mesleğinize, yaşınıza ve risk oranlarınıza göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu aşamada sigorta şirketlerindeki sigorta uzmanları sizleri en doğru şekilde yönlendirmektedirler. Bundan ötürü Yıllık Hayat Sigortası kapsamında ödenmesi gereken primlerin ve teminatların kişiye göre birbirinden ayrılacağı bilinmektedir. Yıllık Hayat Sigortası içerisinde yer alan teminatlarsa şu şekilde sıralanmaktadır;

·         Vefat Teminatı

Yıllık Hayat Sigortası içerisindeki standart ve temel teminatları kullanan kişinin vefat teminatından da yararlanması mümkündür. Vefat teminatı içerisinde sigortalı kişinin sigorta sürecinde vefat etmesinde poliçe içerisindeki toplam tutardan yararlanması mümkündür. Vefat durumu yaşandığı zaman ailenizin ve sevdiklerinizin maddi açıdan yaşayacağı zorlukların önüne geçmiş olursunuz.

·         Kaza Sonucu Vefat

Kişi kaza sonucunda aniden yaşamını kaybederse o zaman ailesinin geride kalanlarına maddi açıdan destek sağlanır. Ani ölümlere karşı ailenizin maddi olarak sıkıntı yaşaması önlenmiş olur.

·         Kaza Sonucu Tam/Kısmi Maluliyet

Yıllık Hayat Sigortası içerisinde hazırlanan teminatlardan biri de kaza sonucu tam ya da ksımi maluliyet yaşanmasıdır. Sigorta şirketinin tazminat ödemesini yapması sırasında maluliyet deresine göre belirli oranların yapılması söz konusudur. Bu aşamada sigortalı kişinin bakım masraflarını düşünmesine gerek kalmaz. Aynı zamanda kişinin çalışmadan geçirdiği zamandan kaynaklı olan maddi kayıpları da düşünmesi gerekmez.

·        Hastalık Sonucunda Oluşan Maluliyet

Kişi Yıllık Hayat Sigortasından yararlanırken hastalık sonucunda maluliyet sigortasından yararlanabilmektedir. Bu sayede bir hastalığa bağlı olarak yaşadığı maluliyet için tazminat ödemesi yapılmaktadır. Aynı şekilde kişinin tedavi masraflarının karşılanması ve hastalıktan ötürü oluşan gelir kaybının telafi edilmesi mümkündür.

·        Kaza Sonucu Tedavi

Yıllık Hayat Sigortası kapsamında kaza sonucunda var olan tedavi masraflarınız sigorta şirketiniz tarafınca karşılanmaktadır. Poliçeniz içerisinde bulunan diğer masrafların yanında ilaç masraflarından hastane masraflarına kadar pek çok seçeneğin de sigorta şirketince karşılanması mümkündür. Teminatlar içerisinde kaza sonucu gündelik tazminat da yer almaktadır. Bu sayede her gün için bir miktar belirlenmektedir. Buna göre toplam gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılmaktadır.

·        Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Yıllık Hayat Sigortası yaptıran kişinin tehlikeli hastalıklarla karşılaşması halinde poliçe içerisinde var olan tutarla tazminat alması mümkündür. Sigorta şirketiniz kanser, inme, körlük, böbrek yetmezliği gibi durumlardan dolayı hasta olduğunuzda sizleri maddi sıkıntılardan korur.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR