Kamu Sağlık Net Bildirim

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Uzun Süreli Hayat Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, sahiplerinin evcil hayvanlarının sağlık masraflarını karşılamak için aldıkları bir tür sigortadır. Bu sigorta, kediniz veya köpeğiniz gibi evcil hayvanınızın sağlık sorunları, hastalıkları, yaralanmaları veya diğer tıbbi durumları için ödeme yapar.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Uzun Süreli Hayat Sigortası Size Ne Kazandırır?

Uzun Süreli Hayat Sigortası ile beraber karşılaşacağınız yaşamsal riskleri güvence altına almış olursunuz. Bu sigorta türünün çokça tercih edilmesinin temel nedenlerinden biri de her yıl yenileme ihtiyacının olmamasıdır. Uzun Süreli Hayat Sigortası ile beraber yaşayabileceğiniz tehlikeli hastalıklara, kazalara karşı bir güvence oluşturmuş olursunuz. Aynı zamanda başınıza gelebilecek vefat halinde ailenize ve sevdiklerinize karşı maddi bir destek sağlanmış olur. Sigorta şirketinizin ailenize, sevdiklerinize yapacak olduğunu toplu para ödemesi de poliçeniz içerisindeki talimatlara uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Uzun Süreli Hayat Sigortası ile beraber yaşam kaybı olduğunda poliçe içerisine belirlenen tutar hak sahiplerine iletilmektedir.

Sigorta süresi en az dört ve en fazla yirmi yıl olacak şekilde uygulanmaktadır. Teminat tutarını kendi tercihinize göre sabit, artan ve azalan olacak şekilde belirleyebilmeniz de mümkündür. Son zamanlarda ödeme yapmanız gereken sigorta primi de yaşınıza göre hesaplanmaktadır. Yaşınızın yanı sıra teminat tutarınıza göre de hesaplamaların yapıldığı bilinmektedir. Prim ödemelerinizi tercihinize bağlı olarak peşin veyahut taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızda toplamda on iki ay taksit fırsatından yararlanmanız da mümkündür.

Uzun Süreli Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Hayat yolculuğunda size ve ailenize önemli bir destek olacak olan bu sigorta içerisinde bazı teminatlar bulunmaktadır. Sigortadan yararlanmak istediğiniz zaman bu teminatları keşfediyor olmanız oldukça önemlidir. Bunlar, vefat teminatı, kaza sonucu maluliyet teminatı, kaza sonucu vefat teminatı, tehlikeli hastalıklar teminatı olarak şekillenmektedir.

Vefat teminatı kapsamında sigortalı olan kişinin her türlü vefat olayı halinde, belirlenen teminat tutarını elde etme hakkında sahip olduğu görülmektedir. Sigortalı kişinin tehlikeli bir hastalıktan veyahut teminat kapsamında kazadan ötürü vefat ettiğinde hak sahiplerine gerekli ödeme yapılmaktadır. Kişi kaza sonucunda maluliyet teminatından da yararlanabilir. Elbette bu durum kişinin isteğine bağlıdır. Sigortalı kişi kaza sonucunda daimi olarak malul kaldıysa o zaman teminat tutarının sigortalıya tek seferde ödenmesi mümkündür.

Kaza sonucunda vefat teminatından yararlanılacaksa o zaman ödeme sigortalıya tek seferde yapılmaktadır. Bu durum içerisinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarının uygulandığı bilinmektedir. Tehlikeli hastalıklar teminatında da kişi kanser gibi bir hastalık seçebilir. Aynı zamanda hastalık olarak kalp krizi, kanser ve inme gibi üç hastalık seçmesi mümkündür. Ek olarak felç, kalp krizi, önemli organ nakli gibi farklı sekiz hastalığın seçilmesi de söz konusu durumlardandır.

Tehlikeli hastalıklar içerisinde, sigortalı olan kişinin hastalığa yakalanması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren otuz günlük bir bekleme süresi verilir. Bu bekleme süresinin sonunda hayattaysa o zaman tedavi masrafları tedavi masraflarından bağımsız olarak bilinen teminat tutarı sigortalı kişiye tek seferde ödenmektedir.  Tehlikeli hastalıklar teminatının ödenmesinin ardından vefat teminat tutarından, yapılan ödeme kadar indirim yapılabilmesi de mümkündür. Elbette bu durumlar, sigorta şirketinize göre değişiklik göstermektedir.

Uzun Süreli Hayat Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tehlikeli hastalıklardan birine yakalandığınız zaman hastalığın beklenmesinin sonucunda otuz günlük süre ortaya çıkar. Bu sürenin ardından tedavi masrafları bağımsız olarak tek seferde ödenmektedir. Tehlikeli hastalıklar teminatının başlaması için başlangıç tarihinden veyahut poliçe içerisinden değişiklikler yapılırsa o zaman doksan günlük bir muafiyet süresi verilmektedir. Bu da sigortanın kesintisiz ve aynı şartlarla yenilenmesi anlamına gelir. Sigorta süresinin iki ile yirmi yıl aralığında belirlenmesi söz konusudur. Uzun Süreli Hayat Sigortası poliçenizin belirlenmesi sırasında başlangıç yaşınız, sigorta süreniz, teminat seçimleriniz ve ödeme şekliniz önemli bir yere sahiptir. Buna göre prim tutarınız hesaplanmaktadır.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR