Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Ticari ve Kurumsal Sigorta Nedir?

Ticari sigorta, işletmelerin veya şirketlerin risklerine karşı korunması için satın aldıkları bir sigorta türüdür. İşletmelerin faaliyetlerinde ortaya çıkabilecek birçok riski kapsayabilir, örneğin yangın, hırsızlık, doğal afetler, iş kazaları, hukuki sorumluluk, ürün sorumluluğu, yönetici sorumluluğu vb. Ticari sigorta, işletmelerin finansal güvenliğini sağlamak ve potansiyel kayıpları minimize etmek için önemlidir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Ticari ve Kurumsal Sigorta Size Ne Kazandırır?

Mesleki çalışmalarına başlamış ve sürdürmekte olan işletmelerin, şirketlerin korunması amacıyla kullanılan sigorta türü, ticari ve kurumsal sigorta olarak isimlendirilmektedir. Süreç içerisinde eksik veyahut yanlış yapılan işlemler sonucunda oluşabilecek zararın karşılanması gerekir. Bu gibi durumlarda da yüksek ödemeler ve zararlar altında kalabilirsiniz. Sorunun ortadan kaldırılabilmesi açısından öne çıkan seçeneklerden biri de ticari ve kurumsal sigorta olarak isimlendirilmektedir. Yapılan bu işlemlerin ardından ödemeniz gereken ve yasal karşılığı olan tazminatlar için korunma altına alınmış olursunuz.

Ticari ve kurumsal sigorta kapsamında sigorta poliçenizde bulunan teminat sigortalı olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yerine getirdiği faaliyetler için geçerlidir. Aynı zamanda şirket ve işletmelerin çalışmalarını da kapsadığı bilinmektedir. Talep edilmesi halinde işletmelerin yurtdışında yürüttüğü mesleki faaliyetler için de sigortadan yararlanılabilmesi mümkündür. Ticari sorumluluk sigortası hakkında detaylı bilgi alınarak aklınızda bulunan soru işaretlerinden de kolayca uzaklaşabilirsiniz. Yaşadığınız bilgi eksikliğinin önüne geçilebilmesi açısından tüm bunlar oldukça önemli detaylar olarak görülmektedir.

Ticari ve Kurumsal Sigorta Neleri Kapsamaktadır?

Ticari ve kurumsal sigorta çalışmaları kapsamında işletmelerin, şirketlerin olası risklere karşı kendilerini koruma altına almaları önemlidir. İşletmelerin var olabilecek risklere odaklı olarak önlem almalarında pek çok seçeneğin baz alınması mümkündür. Yani aslında poliçe içerisinde pek çok detaya yer verildiğini söylenebilir. İşletmelerinizde, şirket sahasında olası yangınların çıkması, doğal afetlerin yaşanması halinde sigorta seçeneğinden yararlanabilirsiniz. İş kazaları, çalışanların yaşadıkları mağduriyetler ve ürünlere, müşterilere karşı yaşanan sıkıntıların da giderilmesi noktasında önemli bir artı olarak değerlendirildiğini söylemek mümkündür. Ticari sigorta kapsamında şirketler, finans güvenliğini de koruma altına almaktadır. Hem çalışmaların daha istikrarlı bir şekilde ilerlemesinde hem de potansiyel olarak var olabilecek kayıpların en aza indirilmesinde önemli bir artısının olduğu bilinmektedir.

İş Yeri ve Kobi Sigortası

Ticari ve kurumsal sigorta kapsamında iş yeri ve KOBİ sigortalarından yararlanabilirsiniz. KOBİ ve iş yerleri için sigorta avantajlarından yararlanmanız önemli bir artı olarak bilinmektedir. Bu sayede işletmelerin kendi sektörleri içerisinde karşılaşabilecekleri olumsuz gelişmelerden kaçınması, ekonomik krizlerin engellenmesi sağlanmaktadır. Süreç içerisinde beklenilmedik olayların, doğal afetlerin, kazaların kolayca çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Sadece iç piyasa için değil aynı zamanda dış piyasa için de güçlü bir şekilde ilerlemenizde önemli bir etkisinin olduğu bilinmektedir.

Nakliyat Sigortası

Nakliyat sigortaları da ticari ve kurumsal sigorta çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Karada, denizde ve demir yolunda taşınan yüklerin karşılaşabileceği tehlikelere karşı önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Oluşabilecek hasarların engellenmesi konusunda genel ve özel şartlardan yararlanılarak önemli teminatlar sağlanmaktadır. Birden farklı nakliyat sigortası türünün olduğu bilinmektedir.

Tekne Sigortası

Ticari ve kurumsal sigorta içerisinde yer alanlardan bir diğeri de tekne sigortası olarak geçmektedir. İşletmelerin çalışmaları sırasında pek çok zararın engellenmesini sağlayan bir sigorta türüdür. Yat sigortası olarak da bilinen tekne sigortası, denizlerde oluşabilecek risklerin, karaya bağlama noktalarında oluşabilecek hasarların maddi açıdan güvence altında tutulmasını sağlar. Hem denizde hem de karadan teknenin alabileceği zararı en aza indirmektedir. Teknelerin karşılaşabilecekleri risklerin sigortanın genel şartlarına bağlı olarak teminat altında tutulduğunu söylemek mümkündür.

Ticari ve Kurumsal Sigortanın Şartları Nelerdir?

İşletmeniz, şirketiniz için destek almak istediğiniz sigorta şirketinin sizlere var olan şartlara bağlı olarak sigorta tutarını ödemesi gerektiği bilinir. Sigorta poliçesi sayesinde sigorta süresi boyunca oluşabilecek zararların karşılanmasında önemli bir yer edinmektedir. Bu aşamada bazı şartlarında olduğu bilinmektedir. Oluşan hatanın veyahut kazanın sigorta poliçesinde yer alan seçeneklerden biri olması gerekmektedir. Kaza sonucunda üstlenilen sorumluluk için tazminat talebinde bulunulmuş olması beklenir.  Hazırlanan poliçe içerisinde farklı bir ibare yoksa iş yerinde çalışmakta olan personellerinizin de sorumluluklarının güvence altına lamasını sağlamaktadır.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR