Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler
Önce ağlık...!

Özel Sağlık Sigortası

Sağlığınız Tss Sigorta Güvencesinde...

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası; kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek tüm tedavilerin masraflarını, en seçkin özel hastanelerde güvence altına alan bir sağlık sigortası türüdür.

Bütçenize en uygun paketleri seçebilir ve ihtiyaca göre teminat planlarınızı oluşturabilirsiniz.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Poliçe
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Bilindiği üzere ülkemizde sağlık hizmetleri sektöründe hızlı bir maliyet artışı söz konusudur. Bu durum da Türkiye’deki özel sağlık sigortası veren şirketlerin giderek artmasına neden olmaktadır. Özel sağlık sigortası şirketlerinin sayısı artarken pek çok kişi bu sigortanın ne gibi faydalarının olduğunu araştırmaktadır. Bu yüzden de pek çok yerde özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir sorusu sormaktadır. Sağlık sigortası sayısı artmaya devam ettiği gibi ülkemizde özel sağlık sigortasının gördüğü ilgi ve talep de artmaktadır. Bunun en temel sebebi de içerisinde barındırdığı avantajlar olarak bilinmektedir.

Özel sağlık sigortası kapsamında Türkiye’nin en iyi özel hastaneleri ile anlaşmalar yapılmaktadır. Bu sayede SGK ve BAĞ-KUR ile tedavi olmanızın mümkün olmadığı hastanelerde tedavi olmanız mümkün hale gelmektedir. Özel sağlık sigortası kişilere bu gibi fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Kişi özel sağlık sigortasına sahip olduğu zaman bir hastalık veyahut kaza yaşadığı zaman tedaviler için ağır maliyetler ödemek zorunda kalmaz. Bu konuda önemli bir güvenceye sahip olur.

Özel sağlık sigortası olan kişilerin hem yatarak hem de ayakta tedavi teminatı ile birçok sağlık hizmetinden faydalanması mümkündür. Bu konu için özellikle özel sağlık hizmetleri neleri kapsar öğrenmekte fayda vardır. Sigorta şirketimizin hizmetlerinden yararlanırken bu tarz bilgilerin de bilirkişilerce sizlere sunulmasını önemsiyoruz.

Özel Sağlık Sigortanızın olması halinde özel hastanelerde, çok iyi şartlar halinde doğum yapabilirsiniz. Aynı zamanda doğacak olan bebeğiniz için bir güvence oluşturmuş olursunuz. Bebeğinizin en iyi şekilde muayene edilmesi, en iyi koşullarda bakılması gibi noktalarda Özel Sağlık Sigortası avantajları öne çıkmaktadır. Kişinin gerekli hastalıklar ve yaralanmalarda yurtdışında muayene olması gibi durumlar da söz konusudur. Bu noktada özel sağlık sigortasının ilgili teminatlar seçilerek belirlenmesi şeklinde bazı detaylar da bulunmaktadır.

Bir kişi özel sağlık sigortası sahibi olduğu zaman Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinde istediği doktora tedavi olma şansına sahip olur. Bu sayede hastalanmalar ve yaralanmalar halinde, hem maddi şartlar hem de koşullar açısından zorluk çekmezsiniz. Ayrıca sadece bireysel olarak değil kurumsal olarak, aile bireylerinizle aile olarak da özel sağlık sigortası fırsatlarından yararlanmanız mümkündür.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası sizlere birçok fayda sağlamaktadır. İçerisinde birçok teminatın bulunması da öne çıkan avantajlardan biridir. Sigortanızı kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeniz mümkündür. Bunun yanı sıra özel sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi teminatlı bir poliçe alırsınız. Aldığınız bu poliçeye ek olarak ayakta tedavi teminatlı bir poliçe ve doğum teminatlı bir poliçe almanız da mümkündür. Yani aslında tam da ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetini alabilmeniz için doğru olan teminatı poliçeniz içerisine eklenebilmektedir. Aynı zamanda özel sağlık sigortanızdaki teminatlardan gerekli olanları rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının primlerini bütçenize uygun olarak düzenlemeniz mümkündür. Yalnızca yatarak tedavi teminatlı bir poliçeye ödemeniz gereken ücretle ayakta tedavi ve doğum teminatlı poliçeye ödenen ücret arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu sayede sizler de özel sağlık sigortanızı ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Böylece kendi bütçenizi de zorlamamış olursunuz.

Dikkat edilen diğer bir noktaysa özel sağlık sigortası teminatları için belirlenen limitlerdir. Yani sizler, poliçenizde yer alan teminatlar için ayrı limitler belirleyebilirsiniz. Limitli bir sağlık poliçesi seçerek aslında düşük prim ödemiş olursunuz. Ancak limitsiz bir sağlık poliçesi sahibi olmak istiyorsanız o zaman ödeyeceğiniz prim de artmaktadır. Sizler Özel Sağlık Sigortası imkânlarından faydalanırken kendi taleplerinize ve gereksinimlerinize uygun olan bir hizmet alabilirsiniz.

 

Ayakta tedavi teminatı, Özel Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişilerin karşısına sıkça çıkan kavramlardan biri olarak bilinmektedir. Pek çok kişi sağlık sigortasıyla ilgili araştırma yaparken de ayakta tedavi ne demek gibi sorular sormaktadır. Özel sağlık sigortası içerisinde yer alan ayakta tedavi teminatı, yirmi dört saati aşmayan ve hastane yatış gerektirmeyen durumlarda kullanılan bir teminat olarak tanımlanmaktadır. Sağlık sigortası türleri içerisinde yer alan bu teminat kapsamında, doktor muayenesi, MR, röntgen, laboratuvar tetkikleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Özel sağlık sigortası olan kişiler, bu teminat sayesinde aldıkları sağlık hizmetleri için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmamaktadır. Özel sağlık sigortası aldığınız sigorta şirketleri, ayakta tedavi teminatı limiti içerisinde yer alan tüm sağlık masraflarını karşılamaktadır. Ayakta tedavi teminatı bulunan bir sağlık poliçeniz olduğu zaman rahatsızlandığınız zaman ödemeniz gereken tüm sağlık giderlerini düşünmek zorunda kalmazsınız. Rahatça doktora gidebilir, teşhis ve tedavi yönlendirmelerinden faydalanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi teminatının neleri barındırdığı çokça sorulan sorular içerisinde yer almaktadır. Ayakta tedavi poliçesinden yararlanmak isteyen kişiler ne gibi teminatların var olduğunu merak etmektedir. Bu noktada karşınıza çıkacak olan seçenekler de birden fazla. Aşağıda listelenen seçenekleri inceleyerek sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Özel sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi teminatına sahip olduğunuz zaman Sağlık bakanlığınca çalışma ruhsatı verilen hastaneler, klinikler ve özel muayenehanelerde yapılan muayene giderleri karşılanmaktadır.
 • Doktorunuzun muayenenizi yapması, teşhisinizin konulması ardından tedavi için gerekli görülen ilaç giderleri ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanır. Ancak ilaçların reçetesiz olması halinde giderlerinin karşılanması söz konusu değildir.
 • Doktorunuz hastalığınızı teşhis etmek için bazı tanı birimlerini kullanır. Laboratuvar, radyoloji, nükleer tıp ve kardiyoloji birimlerine ait giderler de özel sağlık sigortası kapsamında, ayakta tedavi teminatı içerisinde yer almaktadır.
 • Muayene olurken doktorunuz teşhis ve tedavi için tahlil, röntgen gibi yöntemlerin uygulanmasını isteyebilir. Bunun yanı sıra uygulama sırasında kullanılan ilaçlar, anestezi, doktor ücretleri gibi seçenekler de ayakta tedavi teminatı kapsamındadır.
 • Doktor, hastalığınızın teşhisi ve tedavisi için tıbbi olarak MR ve tomografi gibi isteklerde bulunabilir. Bu hizmetlerin alınması da özel sağlık sigortanıza dâhildir. Poliçenizde ayakta tedavi teminatı bulunuyorsa, bu imkânlardan faydalanabilirsiniz.
 • Hastalığın tedavi edilmesi için fizik tedavi desteği görmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda fizik tedaviye ait olan giderler de karşılanmaktadır.
 • Doktorunuz, hastalığınızı teşhis etmek, tetkikleri yapmak için sizden bazı ileri tetkik seçeneklerini isteyebilir. Yani endoskopi, MR, tomografi gibi hizmetler almanız gerekebilir. Bu tetkiklerin giderlerinin aynı sıra alınan kimyasal madde ve ilaçlar da ayakta tedavi teminatı içerisinde yer alır.
 • Hastanın laboratuvar hizmetlerinden yararlanması, oluşan giderler, rutin kontroller de ayakta tedavi teminatı içerisindedir. Kırk yaşının üstünde olan kadınlar için mamografi ve kırk yaşının üstüne olan erkekler için PSA bulunur.

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Limiti Nedir?

Kişi sağlık sigortası ürünlerinden olan özel sağlık sigortasından faydalandığı zaman ayakta tedavi teminatından belirli limitlerle faydalanır. Yani özel sağlık sigortası kapsamında da limit bulunmaktadır. Poliçenin içeriğine ve poliçe limitine göre değişikliklerin olması söz konusudur. Kişinin ayakta tedavi kapsamında aldığı sağlığı hizmetlerinde poliçelerinde bulunan limite göre hizmet alabilirler. Yani sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerde limitleriniz dâhilinde ücretsiz olarak hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Sağlık sigortası poliçeleriniz yıllık olarak düzenlenmektedir. Bu noktada bir yıl içerisinde limitlerinizi aşmamanız gerekir. Limitlerinizi aştığınız zaman da aşılan tutar, sigortalı kişi tarafından ödenmektedir. Bu yüzden özel sağlık sigortası kapsamında poliçe limitlerinizi biliyor olmanız, limitlerinizi ihtiyaç ve isteklerinize göre belirlemeniz son derece önemlidir.

Yatakta tedavi teminatı, sağlık sigortası ürünlerinden biri olan özel sağlık sigortası kapsamında da yer almaktadır. Kişilerse yatarak tedavi teminatının hangi durumları içerdiğine dair birçok araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda yatarak tedavi teminatı nedir sorusu da sıkça sorulmaya devam etmektedir. Yatarak tedavi kişinin hastaneye yatmasını gerektiren ameliyatları, küçük operasyonları, yoğun bakım hizmetlerini ve evde bakım hizmetlerini kapsamaktadır. Yani aslında ayakta tedavi teminatının yetersiz olduğu durumlarda yatarak tedavi teminatı alınmaktadır. Bu konuda da yirmi dört saati aşan, hastanede kalmayı gerekli tutan durumlar öne çıkmaktadır.

Özel sağlık sigortası olan kişilerin poliçesinde belirli teminatlar ve limitler dâhilinde yatakta tedavi imkânı da verilmektedir. Sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Aldığınız sağlık hizmetleri için de herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Söz konusu ücretler, sağlık masrafları poliçenizde belirtildiği gibi sigorta şirketiniz tarafından karşılanmaktadır. Elbette bu noktada yatakta tedavi teminatının neleri kapsadığına da dikkat etmek gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Yatakta Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Kişiler, cerrahi bir müdahale olsun veyahut olmasın fark etmeksizin, yatarak tedavi edildiklerinde giderleri özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Yatakta tedavi teminatı kapsamında kişinin hastaneye yatışı, oda ve refakatçi ödemeleri, doktor ücretleri, ameliyathane masrafları, malzeme giderleri ve çok daha fazlası da bu teminat içerisinde yer almaktadır. Ancak bu hizmetlerden yararlanmadan önce özel sağlık sigortası kapsamında yatakta tedavi teminatı neleri kapsar bilmenizde fayda vardır. Özel sağlık sigortası poliçenizi incelemeniz, limitlerinizi ihtiyaç ve isteklerinize göre belirlemeniz de önemli noktalardan biridir.

 • Özel sağlık sigortasına sahip olan kişi yatarak tedavi olması sırasında oluşan ameliyathane masrafları, anestezi için kullanılan malzemeler, doktor ücreti yatakta tedavi teminatı ile güvence altına alınmaktadır.
 • Sigortalı olan kişinin hastanede yattığı her gün için oda ve yemek giderleri özel sağlık sigortası kapsamında karşılanmaktadır.
 • Özel sağlık sigortası yatakta tedavi teminatı kapsamında hastanın yanında refakatçi kalmasının tıbbi bir zorunluluk olduğu hallerde ilgili giderler teminat içerisinde karşılanmaktadır.
 • Sigortalı kişinin sağlık kuruluşlarına yatarak tedavi edilmesi süresince hasta için kullanılan ilaçların tüm giderleri yatakta tedavi teminatı içerisinde yer alır. İlaçlar için herhangi bir ödeme yapılmasına gerek kalmaz.
 • Özel sağlık sigortası olan kişinin doktorunun hastalığı teşhis etmek için gerekli gördüğü tüm tanı birimleri giderleri karşılanmaktadır. Bu noktada hastanın yatışı olan hasta olması önemli bir noktadır.
 • Hasta yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaysa o zaman ödenecek giderler yatakta tedavi teminatı ile karşılanması gerekmektedir.
 • Kişinin ameliyat olmadan hastaneye yatması halinde ya da hastanede yatması gerekmeden yapılan ortopedik, cerrahi müdahalelerde giderler karşılanır. Bandaj, sargı, korse gibi malzemelerin tümünün karşılanması söz konusudur.
 • Özel sağlık sigortası olan kişinin acil olan durumlarda sağlık kuruluşlarına ulaşması için kara ambulansını kullanması halinde oluşan giderler teminat altındadır. Aynı zamanda sigortalının acil durumlar halinde sağlık kuruluşuna ulaşmasını sağlamak adına, doktor onayı ile hava ambulansını kullanması teminat kapsamındadır. Bu da oluşan giderlerin özel sağlık sigortası poliçesi içerisinde tutulduğu anlamına gelmektedir.
 • Sigortalı kişiye yapılan küçük müdahalelerin giderleri özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Bunlara örnek olarak da bazı seçenekler verilmektedir. Tırnak çekimi, elektrik çarpması, zehirlenme, ben alımı, kırık çıkık oluşumu ve yüksek ateş gibi acil tanımı olan durumlar teminat içerisindedir.
 • Hastanın yatarak tedavisi sırasında doktor tarafından takiplerinin yapılması, takipler sırasında oluşan giderlerin karşılanması mümkündür. Süreç içerisinde yatarak tedavi teminatına uygun olarak ödeme yapılmasına gerek kalmamaktadır.

 

Sağlık sigortası ürünlerinden özel sağlık sigortası kapsamında, yurtdışı tedavi imkânlarından faydalanmak mümkündür. Yurtdışında oluşan hastalıklarınız için herhangi bir sorun yaşamadan sağlık hizmeti alabilmenizi sağlamaktadır. Özel sağlık sigorta poliçeniz içerisine ekleterek, hem yurt içerisinde hem de yurt dışında sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda yurtdışı tedavi sigortası aldığınız zaman hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi hizmetlerinden yararlanmış olursunuz.

Yurtdışında tedavi olabilmek, yurtdışındaki fırsatlardan faydalanmak istediğiniz zaman özel sağlık sigortası avantajlarını kullanmanız mümkündür. Diğer yandan sürekli yurtdışına giden biri olarak da özel sağlık sigortanıza yurtdışı tedavi teminatı ekletmeniz mantıklı bir hareket olacaktır. Yurtdışında bir kaza ya da rahatsızlanma yaşadığınız zaman alacağınız sağlık hizmetleri için yüklü ödemeler yapma zorunluluğundan da kurtulmuş olursunuz.

Özel sağlık sigortası poliçesine yurtdışı tedavi teminatı eklediğiniz zaman ne gibi fırsatlardan yararlanacağınız sıkça soruluyor. Birçok kişi bu noktada ne gibi imkânların sunulduğunu araştırıyorlar. Genel olarak yorumlamak gerekirse de ani rahatsızlıklara bağlı olan tıbbi tedaviler, yurtdışında yapılması gereken tedaviler ve çok daha fazlası için destek almış olursunuz. Böylece yurtdışındaki tedaviler için büyük bir maddi harcama yapmanız gerekirken tüm bu masraflardan kurtulmuş olursunuz. Özel sağlık sigortası dâhilinde sigorta şirketiniz sizin yerinize gerekli ödemeleri yapmaktadır. Ancak bu noktada sigorta şirketinizin sizlere sunduğu teminatlara ve limitlere uygun olarak hareket etmenizde fayda vardır.

Özel Sağlık Sigortası Yurtdışı Tedavi Teminatı Kapsamında Neler Var?

Yurtdışında tedavi olmak isteyen özel sağlık sigortalı kişinin nelerden faydalanabileceği çokça sorulmaktadır. Birçok kişi özel sağlık sigortası varken ne gibi yurtdışı tedavi imkânlarının kullanıldığı araştırmaktadır. Bu aşamada pek çok örneğin sıralanması mümkün. Kişi tıbbi tedavi teminatı alır. Yani yurtdışında tedavi edilmesi gerektiği zaman tıbbi tedavi teminatından faydalanır.

Hem yatarak hem de ayakta tedavi olması halinde giderler sigorta şirketince karşılanmaktadır. Bu da sağlığınızla ilgili işlemleri yerine getirirken çok daha rahat etmeniz anlamına gelir. Anlaşmalı olan hastanelerden destek alınması halinde, kişi en konforlu ve en modern hastane hizmetlerinden yararlanır. Özel sağlık sigortası ayrıcalıklarıyla sağlığınız güvence altına alınmış olur. Yüksek ödemeler yapmak zorunda kalmamak için sağlığınızı riske atmanıza gerek kalmaz.

Kişinin yurtdışındayken yararlanması veyahut herhangi bir hastalıktan ötürü tıbbı tedavi ihtiyacı olduğunda, tedavi olması mümkündür. Özel sağlık sigortası kapsamınca, sigorta şirketiniz tıbbi tedavi giderlerini üstlenir. Elbette bu kısımda kişinin özel sağlık sigortasına yurtdışı tedavi teminatını da ekletmiş olması önemli bir husustur.

Poliçesine yurtdışı tedavi teminatı ekli olan kişiler, yaralanma ve hastalık nedeniyle ambulans nakil giderlerini ödemek zorunda kalmaz. Ambulans hizmetleri teminat kapsamında tutulur. Aynı şekilde taburcu olan kişinin ikametgâh adresine nakil işlemleri de sigortasında yer alır. Kişi hastalanma veyahut yaralanma sonucunda vefat ettiyse o zaman nakil işlemleri de sigorta şirketleri tarafınca karşılanmaktadır.

Sigorta şirketiniz, hastalık, yaralanma nedeniyle yurtdışında konaklama sürenizin uzatılmasına ait olan giderlerinizi de üstlenmektedir. Sigortalı kişiye uygulanacak olan tedaviden ötürü aile üyelerinden birinin seyahat etmesi, konaklama giderlerinin karşılanması gibi birçok nokta da sigorta şirketince ödenmektedir. Tüm bunlara ek olarak sigorta şirketinizde oluşturulan poliçenizin içeriğine dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü yurtdışı tedavi süreçlerinde faydalanabileceğiniz noktalar teminatlara göre belirlenmektedir. Sizlere yurtdışı tedavi teminatı kapsamında sunulanlara ve limitlerinize göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Poliçenizdeki limitler, katılım oranları gibi seçeneklere uygun olarak özel sağlık sigortanızdan faydalanıp yurtdışında tedavi olabilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası bulunan kişilerin poliçeleri içerisine doğum teminatı eklettirmesi mümkündür. Bu avantajdan ötürü pek çok kişi doğum teminatı nedir şeklinde sorular sormaktadır. Yapılan araştırmalara istinaden doğum teminatı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse hamilelik boyunca hem anne hem de bebeğin sağlığı için verilen bir teminat türü olarak bilinmektedir.

Bebeğin ve annenin haftalık, aylık olarak yapılması gereken kontrollerini, doğum masraflarını, yeni doğan ve lohusalık kontrollerini de içerisine almaktadır. Doğum teminatlı sağlık sigortası, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerden ücretsiz bir şekilde yararlanmanızı sağlamaktadır. Ücretsiz veyahut uygun fiyatlarla hizmet alabileceğiniz doğum teminatı, doğum paketi olarak da isimlendirilmektedir. Anne adaylarının, bebek düşüncesinde olan ailelerin sağlık konusundaki en ideal güvencesi olarak tanımlanmaktadır.

Doğum teminatından faydalanmak için direkt olarak doğum sigortası alınmamaktadır. Kişinin ÖSS yani Özel Sağlık Sigortasının olması gerekmektedir. Çünkü doğum sigortası, özel sağlık sigortası poliçesine ek teminat olarak alınmaktadır. Kişinin doğum teminatına sahip olması için öncelikli olarak Özel Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Özel Sağlık Sigortasına sahipseniz de o zaman poliçeniz içerisine doğum teminatı eklemesi yapmalısınız. Diğer yandan doğum teminatı kapsamında sigorta primleri, teminatlar ve hizmet alacağınız hastaneler değişkenlik göstermektedir. Bu konuda sigorta şirketinizin bilgilendirmelerini dikkate almanız faydalı olacaktır. 

Doğum Teminatı Ne İşe Yarar?

Hamilelik sürecini planlayan veyahut kendini ve bebeğini koruma altına almak isteyen anneler için doğum sigortası bir hayli önemlidir. Bu hassas süreç içerisinde maddi sıkıntılarla uğraşmamak, en iyi hastane hizmetlerinden yararlanmak için doğum teminatı öne çıkmaktadır. Özellikle sürecin stressiz bir şekilde atlatılmasında önemli bir güvence olarak tanımlandığını söylemek mümkündür. Kişinin hamileliği ve doğumu süresince ihtiyaç duyulan sağlık hizmetleri doğum teminatı kapsamında alınmaktadır. Diğer yandan ortaya çıkan ekstra sağlık masrafları da sigorta şirketiniz tarafından karşılanmaktadır. Sağlık poliçenizde yer alan anlaşmalı özel hastanelere giderek gebelik ve doğum sürecinizde ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetlerini alabilirsiniz. Bu aşamada özel sağlık sigortasına ekleyebileceğiniz doğum teminatı annelerin kendilerini güvende hissetmesi için büyük bir önem taşımaktadır. Doğum sigortası kapsamında pek çok avantajın var olduğunu söylemek de mümkündür.

 • Doğum teminatı eklenen özel sağlık sigortası kapsamında hamilelik sürecindeki rutin muayene ve testler sigorta şirketiniz tarafından karşılanmaktadır.
 • Hamilelik halinde oluşan herhangi bir komplikasyonda poliçeniz içerisinde limitlere bağlı kalınarak tedavi masrafları karşılanır.
 • Doğum sırasında oluşan giderleriniz, sigortadan yüzde yüz oranında olacak şekilde karşılanmaktadır. Doğumun normal veyahut sezaryen ile olması da kapsam içerisinde yer almaktadır.
 • Normal doğumlarda epidural anestezi uygulandığında doğumdaki tüm masraflar tamamen karşılanmaktadır. Sezaryen için ekstra ücret talep edilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durum özel sağlık sigortası poliçenizin içeriği ile bağlantılı şekilde belirlenmektedir.
 • Kişinin doğum sırasında kullandığı oda, refakatçi masrafları da doğum teminatı kapsamına alınmaktadır. Bu ücretler de sigorta şirketinizce ödenmektedir.

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Özel sağlık sigortasına ek olarak doğum teminatı yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu noktada doğru zamanda doğum sigortası yaptırmak gerekir. Sağlık sigortalarındaki doğum teminatı bekleme süresine ek olarak bilinen teminatlardan biridir. Yani doğum sigortası yaptırırken hamilelik süreciniz başlamadan önce bu teminatı almanız gerekmektedir. Diğer türlü doğum sigortası teminatı içeren sağlık sigortanızı bir yıl sonrasında kullanabilirsiniz.

Doğum teminatı sigortanıza bir yıl sonra kullanılabilecek şekilde eklenmektedir. Sizler özel sağlık sigortası yaptırdığınız andan itibaren bir yıl kadar bir süreyle hamilelik ve doğum masrafları karşılanmamaktadır. Bazı sigorta şirketlerinde altı ay beklemeli doğum sigortası ürünleri de bulunmaktadır. Sigorta şirketlerine göre bekleme sürelerinin değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan hayat sigortası poliçeniz içerisine teminat olarak eklenebilmektedir. Herkesin çok iyi bildiği üzere hayat hem iyi hem de kötü sürprizlerle dolu. Nasıl bir yaşam sürüyor olursanız olun, bulunulan koşullarda birçok risk faktörü bulunur. Kişilerin özel sağlık sigortasına ek olarak hayat sigortası teminatları eklemesi de önemli bir avantajdır. Bu sayede oluşacak her türlü durumda ortaya çıkan hastane masraflarının, sağlık giderlerinin güvence altına alınmasını sağlamış olursunuz. Sağlık sigortası ürünlerinden biri olan özel sağlık sigortası poliçenize birden farklı hayat sigortası teminatı ekleyebilirsiniz. Kaza sonucu vefat teminatı ve kaza sonucu maluliyet teminatı bunlardan ikisidir.

Sigortanıza ek olarak ana ve ek teminatların eklenmesi mümkündür. Bu kapsamda poliçeniz içerisine belirli teminatlar ve teminat limitleri katmış olursunuz. Bu sigorta kapsamında sigortanızın sizlere sunduğu birçok avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Sigorta şirketinizle beraber teminat detaylarını konuşabilir, yeni maddeler ekletme ve limitleri arttırma gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Kişinin hayat sigortasına bağlı olarak tüm zararlarının karşılanması da önemli bir noktadır. Böylece bir poliçeye sahip olduğunuz zaman sağlık sorunları, kazalar, doğal afetler sonucunda zararlarınız karşılanacaktır.

Hayat Sigortası Teminatı Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta gerçekleşmesi mümkün olan birçok risk faktörü bulunmaktadır. Birçok kişi bu risk faktörlerini göz ardı ederek yaşam sürmektedir. Oysa her yıl birçok insan trafik kazaları, iş kazaları gibi olayların sonucunda sakat kalmakta ya da hayatını kaybetmektedir. Hayat sigortası teminatı sayesinde kişinin hayatında başına gelebilme ihtimali olan bu durumlardan korunması için oldukça önemlidir. Hem kendisinin hem de ailesinin korunma altına alınması noktasında önemli bir avantaj olarak nitelendirilmektedir.

Hayat sigortası teminatları kişinin sakatlanması halinde hayatına devam edebilmesi açısından maddi bir güvence sağlamaktadır. Ek olarak özel sağlık sigortası kapsamında hayatı sigortası teminatı olan kişilerin vefat etmesi halinde ailesinin maddi açıdan güvende olmaları mümkündür. Kişilerin sanılanın aksine küçük bütçeler harcayarak hayatlarını güvence altına almaları söz konusudur.

Hayat Sigortası Teminatı Neleri Kapsar?

Kişinin hayatında karşınıza çıkabilecek risklere karşı hem maddi hem de manevi anlamda koruma desteği sunulmaktadır. Kişi iradesi dışında kaza veyahut yaralanma sonucunda devamlı sakatlıkla karşılaştıysa o zaman güvence altında olur. Aynı zamanda vefat halinde teminat sayesinde maddi açıdan ailesini güvende tutar. Hayat sigortası sayesinde kişi meydana gelme ihtimali olan herhangi bir sakatlık halinde tazminat ödemesi alabilmektedir. Elbette bu aşamada dikkate alınması gereken bazı noktaların olduğu bilinmektedir. Kişinin alacağı tazminat, özel sağlık sigortası poliçesinde yer alan teminatlar ve limitlerle doğru orantı olarak belirlenmektedir. Yaşadığınız maddi ve manevi endişelerden büyük oranda korunmanız açısından oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

Özel sağlık sigortası poliçesinde hayat sigortası teminatları olan kişilerin vefat etmesi halinde yakınlarına ödeme yapılmaktadır. Bu da vefat eden kişinin yakınlarının maddi açıdan rahat edebilmelerine yardımcı olunması anlamına gelmektedir. Kişinin yaşadığı kaza sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili detaylı bilginin alınması da yararınıza olacaktır. Bu noktada ödenmesi gereken primler uygun koşullar altında hesaplanmaktadır. Yani özel sağlık sigortası kapsamında var olan indirimlerden yararlanma avantajlarınız da bulunmaktadır.

Kaza halinde hayat sigortası teminatları sayesinde hastane ve tedavi masraflarınız da karşılanmaktadır. Yani zorlu tedavi süreçleriniz içerisinde bir de maddi güçlüklerle uğraşma zorunluluğunu ortadan kaldırmış olursunuz. Genel olarak hayat sigortası teminat kapsamından bahsetmek gerekirse de kişinin vefat etmesi öncelikli noktadır. Vefatın yanı sıra tam ya da kısmi maluliyet yaşanması, tedavi sürecini kapsayan masraflar hastaneye yatış masrafları teminat kapsamında yer almaktadır.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR