Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Ortak Alan Sigortası Nedir?

Birlikte kullandığımız ortak yaşam alanlarımız olan site ve apartmanlarımız da her türlü riskle karşı karşıya kalabiliyor. Site/Apartman Ortak Alan Sigortası ile yangından fırtınaya, yer kaymasından hırsızlığa karşı ortak yaşam alanlarımızı birçok riskten koruma altına alabiliriz. 

Ortak Alan Sigortası ile ödenen aidatların verimli bir şekilde harcanmasına ve apartman ve site yöneticilerinin sorumluluklarını gönül rahatlığıyla yerine getirmesine katkı sağlar.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Ortak Alan Sigortası Size Ne Kazandırır?

Evlerde, iş yerlerinde can ve mal kaybına neden olabilecek pek çok risk faktörü bulunuyor. Bunların içerisinde deprem, sel gibi doğal afetler de yer alıyor. Her birinin de beklenenden çok daha bir hasara yol açması mümkün. Bu gibi durumlarda da ortak alan sigortası devreye giriyor. Ortak alan sigortasının kullanılması, apartmanların, sitelerin ve iş merkezlerinin korunmasını sağlıyor. Özellikle ortak alan yöneticilerinin üzerindeki sorumluluğun azalmasına yardımcı oluyor. Ev ve iş yeri sahiplerinin aidatlarının en verimli şekilde kullanılmasında da önemli bir nokta olarak biliniyor. Ortak alan sigortası toplum yaşam alanları için hazırlanan bir sigorta türüdür.

Sivil veyahut ticari alanları ana risk faktörlerine karşı güvence altına almaktadır. Bunlara örnek olarak da yangın, fırtına, toprak kayması, yıldırım çarpması gibi pek çok örnek gösterilebilmektedir. Ayrıca ortak camların, makinelerin, reklam panolarının kullanımı konusunda önemli bir güvence olarak geçer. Çünkü tüm bunlar da ortak alan sigortası teminatı içerisinde yer almaktadır.  Ortak alan sigortasının ek teminatlarla genişletilebilmesi söz konusudur. Aynı zamanda olası risklere karşı sigortanın bulundurulmasında maddi hasarların giderilmesi gibi avantajlar öne çıkmaktadır.

Zorunlu bir sigorta türü olmayan ortak alan sigortası faydalı bir sigorta türüdür. Sitelerde, apartmanlarda olduğu gibi profesyonel yönetim firmalarında da kullanımı söz konusudur. Sigorta poliçenizde yer alan teminatların yanı sıra içeriklerin sigorta firmanız kapsamında değiştirilmesi de mümkündür. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak poliçenize teminat eklemeleri yapılabilmektedir.

Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Ortak alan sigortasının site ve apartmanlara göre farklı teminatlarının bulunması mümkündür. Site içerisinde bahçe duvarları, bahçe, istinat duvarı teminat içerisindedir. Yüzme havuzları, sus havuzları, yeraltı tesisatları, zemin döşemeleri, kaldırım, araç park yerleri gibi pek çok seçeneğin gösterilmesi mümkündür. Sitelerde çocuklar için hazırlanan oyun alanları, bina üzerindeki antenler, güneş enerjisi, cihazlar da teminat içerisindedir. Binanın tamamlanmasında kullanılan tüm bu kıymetlerin de ortak alan sigortası ile koruma altına alındığı bilinir.

Apartman için de aynı şekilde istinat duvarı, çevre duvarı ve bahçe duvarları hasar aldığında zararınız poliçenize uygun olarak karşılanmaktadır. Binanızın dışında kalan kaldırımlar, araç park alanları, oyun alanları gibi zemin döşemelerinin zarar alması teminat içerisindedir. Yüzme havuzları, sus havuzları da ortak alan sigortasında bulunur. Sitelerde olduğu gibi apartman dairelerinin tamamlanmasını sağlayan kıymetler de öne çıkar. Güneş enerjisinin, cihazların, paratonerlerin hasar alması halinde hasarınızın karşılanması mümkündür. Elbette tüm bunların mümkün olması, daha fazlasından faydalanabilmeniz için poliçe teminatlarınız önem arz etmektedir. Bu konu ile ilgili kapsamlı bilgi içinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ortak Alan Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Ortak alan sigortasının yaptırılması zorunlu olmasa da sıkça tercih edilen sigorta türlerinden biridir. Bunun asıl nedeni ise apartmanların, sitelerin ve iş merkezlerinin korunması noktasında önemli avantajlarının bulunmasıdır. Ortak yaşam alanlarınızın her türlü riske karşı korunmasında etkili korunma yöntemlerinden biri olarak geçmektedir. Ayrıca ortak alanlarda aidatların en verimli biçimde harcanmasında öne çıkan faktörlerdendir.

Ortak alan sigortasının kullanım alanları göz önünde bulundurulduğu zaman risk faktörlerini daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Aynı zamanda ileride başınıza gelebilecek olan kayıplara karşı önemli bir güvence sahibi olmuş olursunuz. Olası sıkıntıların sizlere hem maddi hem de manevi problemler oluşturmasından da korunma şansına sahip olursunuz. Ortak alan sigortası poliçesinin düzenlenmesi sayesinde ihtiyaç ve beklentilerinize uygun bir sigorta temin edebilirsiniz. Böylece ortak alanlarda, site, apartman sakinlerinin endişelerinden de arındığını görebilirsiniz.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR