Dropdown Menu

Kamu Sağlık

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Montaj All Risk Sigortası Nedir?

Montaj All Risk Sigortası, bir inşaat veya montaj projesinde yer alan ekipman, malzeme, makine ve diğer unsurların hasar görmesi durumunda koruma sağlayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, tüm riskleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır ve projenin tüm aşamalarında geçerlidir.

Montaj All Risk Sigortası, çeşitli sektörlerde kullanılan ekipman ve malzemelerin montajı sırasında meydana gelebilecek hasarları kapsar. Örneğin, inşaat projelerinde kullanılan vinçler, merdivenler, demir çubuklar, betonarme elemanlar ve diğer malzemeler, bu sigorta kapsamındadır. Aynı şekilde, fabrika veya üretim tesislerindeki ekipmanların montajı sırasında da bu sigorta kullanılabilir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Montaj All Risk Sigortası Size Ne Kazandırır?

Montaj sigortası, montajlarla ilgili faaliyetlerin başlamasından bitmesine kadar geçen süreci kapsamaktadır. Bu süreç içerisinde hiç beklenmedik, ani durumlarda oluşacak riskleri güvence altına almaktadır. Önemli bir mühendislik sigortası olmasının yanı sıra şantiye sahasında olan malzemelerin, yapıların montaj ekipmanlarının ve daha birçok parçanın montajı sırasında oluşacak hasarları ilgilendirmektedir. Herhangi bir teknik nedenden ötürü ortaya çıkan hasarın insandan kaynaklı olarak maddi kayıplara neden olmasını etkiler. Depremler, seller, toprak kaymaları gibi daha birçok doğal afet riskini de içerisine alır.

Hızla gelişen teknoloji ve insan gereksinimleri içerisinde montaj sigortasının da önemli bir yeri vardır. Çünkü tüm bu ihtiyaçlara bağlı olarak fabrikalar ve tesisler yeni yatırımlara imza atmaktadır. Bu yeni yaptırımlarla beraber herhangi bir yanlış işlem yapıldığında işlerin aksaması kaçınılmazdır. Bundan ötürü işlerin aksaması, ekipmanların zarar görmesi halinde maddi kayıplar yaşanır. Olası maddi kayıpların engellenmesi için de montaj sigortası kullanılır. Montaj All Risk sigortası, gerekliliklerle beraber karşınıza çıkmaktadır. Tek bir poliçe içerisinde bulunan Montaj All Risk sigortası birden fazla riski de güvence altına alır. Bu sayede ekonomik çözümlemelerle karşılaşmış olursunuz.

Montaj Sigortası Kimleri Kapsamaktadır?

Montaj sigortasının yapılması halinde işveren, yani poliçenin sahibi etkilenmektedir. Şantiye alanının sağlanması, projelerde malzeme teminin yapılması konusunda asıl sorumluluk sahibi olan da poliçe sahibi yani işveren olarak geçmektedir. İşveren kişi tarafından görevlendirilmiş olan, projenin montaj işlerinden sorumlu olan kişi ana müteahhit olarak geçer. Montaj sigortası bu kişileri de kapsar ve işlerin bir kısmını taşeronlara devretmesi mümkündür. Taşeronlar inşaat ve montaj işlerinin tamamında görevli olan taraftır. Montaj sigortası bu kişileri de içerisine almaktadır.

Montaj All Risk Sigortası Teminatları Nelerdir?

Montaj sigortası içerisinde yer alan bazı temel sigorta teminatları bulunmaktadır. Bunlar içerisinde deprem, su baskını, sel, kar, fırtına ve çığ gibi doğal afetlerle sıralanmaktadır. Montaj çalışmaları sırasında olası bir yangın durumunda, yıldırım düşmesinde de montaj sigortası teminatlarından yararlanılabilir. Var olan zararın en iyi şekilde karşılanabilmesi mümkündür. Montaj arazisinde ani bir şekilde toprak kaymasının yaşanması, toprağın çözünmesi hali de teminatlar içerisinde yer alır.

İşletme içerisinde oluşan kazalar, uçak çarpması, elektriğe bağlı olan hasarlar, dikkatsizlikler de montaj sigortası teminatlarındandır. Bu süreçler içerisinde var olan maddi kayıpların azalması ve ortadan kaldırılmasında önemli bir etkisi vardır. Montaj sigortası teminatları içerisinde öne çıkan seçeneklerden biri de dört haftalık test deneme devresi yer alır. Elbette bu teminat satın alınan ikinci el makinelerin haricindeki makineler için geçerlidir.

Montaj Sigortası Ek Teminatları Nelerdir?

Montaj sigortası poliçesi oldukça geniştir. İçerisindeki teminatları çalışmalarınızın verimliliği için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda montaj sigortasının kullanımı sırasında ek teminatların temin edilebilmesi de mümkündür. Ek teminatların alınabilmesi sırasında karşınıza çıkabilecek seçenekler içerisinde üçüncü şahıs mali sorumluluk teminatı yer almaktadır. Bu sayede montaj işlemleri sırasında üçüncü şahısların yaşaması mümkün olan kayıpların teminatı sağlanmaktadır. Mal ve can kayıplarına karşı olan bu teminat sayesinde olası zararı en aza indirmiş olursunuz. Örneklendirmek gerekirse de inşaat sahasına izinsiz bir şekilde giren çocuk üçüncü kişi olarak geçer. Aynı şekilde inşaat sahasının yakınına park edilen araç da üçüncü kişidir.

İnşaat ve montaj çalışmaları sırasında kalıbın çökmesi, su baskınlarının olması sonucunda enkaz oluşabilir. Bu enkaz oluşumunun ardından ek teminatlar bu noktada devreye girmektedir. Ek teminatların kullanımıyla beraber olası masraflar da karşılanmaktadır. Grev ve terör olayları, bakım devresinin uzatılması, iş makinelerinde oluşan fiziksel hasarlar da ek teminatlardandır.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR