Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Bize Ulaşın

"</p

Ticari ve Kurumsal

"</p

Ticari ve Kurumsal

"</p

Ticari ve Kurumsal

Ticari ve Kurumsal Sigorta Nedir?

Ticari sigorta, işletmelerin veya şirketlerin risklerine karşı korunması için satın aldıkları bir sigorta türüdür. İşletmelerin faaliyetlerinde ortaya çıkabilecek birçok riski kapsayabilir, örneğin yangın, hırsızlık, doğal afetler, iş kazaları, hukuki sorumluluk, ürün sorumluluğu, yönetici sorumluluğu vb. Ticari sigorta, işletmelerin finansal güvenliğini sağlamak ve potansiyel kayıpları minimize etmek için önemlidir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

  • İş Yeri ve KOBİ Sigortaları
  • Nakliyat Sigortaları
  • Tekne Sigortaları

Sözleşme

 

Uzman Danışmanlar

 

Size Uygun Sigorta


Başarı
Oranı

Müşteri
Memnuniyeti
Size Ne Kazandırır?

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası Size Ne Kazandırır?

Mesleki sorumluluk sigortası, mesleki çalışmalar sırasında yaşanabilecek hataların ve sorunların sonucunda var olacak zararların karşılanmasında önemli bir yere sahiptir. Bu aşamada pek çok mesleki sorumluluk sigorta türünün var olduğu bilinmektedir. Öne çıkan sigorta seçeneklerinden biri de mimar ve mühendisler için olan mesleki sorumluluk sigortası olarak yorumlanmaktadır. Sorumluluk sigortasıyla beraber kişilerin başkalarına verebilecekleri zararlar kapsanmaktadır. Böylece hem işler hem de üçüncü kişiler durumdan etkilendiği zaman çok daha az kayıp yaşarsınız. Sigortalı kişinin ekonomik anlamda yaşayacağı kaybın önüne geçilmektedir. Zarar gören kişinin zararının en aza indirilmesi konusunda da önemli bir etkisinin bulunduğu bilinir. Sosyal açıdan güçlü olan bir sigorta türü olarak değerlendirilmektedir.

Mimar ve mühendisler mesleki sorumluluk sigortası poliçelerinden yararlanabilecek olan kişilerse sınırlıdır. Bu konuda yer alan risk gruplarının proje bazlı olacak şekilde de sigortadan yararlanabilmesi mümkündür. Yani dilerseniz proje için dilerseniz de yıllık olarak sigorta seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bireysel olarak çalışmalarına devam eden mimarlar ve mühendisler bu seçeneklerden yararlanabilirler. Aynı şekilde birçok mimarın bir arada çalışmalarını yürüttüğü mimarlık ofislerin de de bu çalışmaların devam edebilmesi söz konusudur. Danışan şirketlerin ve müşavirlerin de mimar ve mühendisler mesleki sorumluluk sigortası seçeneklerinden yararlanabilmesi mümkün olan durumlar içerisindedir. İnşaat şirketleri de çalışmaları kapsamında bu sigortayı kullanabilirler. Böylece olası risklerin ve hataların en aza indirilmesi mümkün hale gelir.

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası Neleri Kapsar?

Pek çok aşamada yaşayacağınız sorunlardan arınmanızı sağlayan mimar ve mühendisler mesleki sorumluluk sigortasıdır. Sigortalı kişinin yasal sorumluluklarını, mesleğin gereklerinin yerine getirilmemesi, çalışmaların eksik veyahut hataları olması durumunda sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda da sigortalı kişinin hizmet verdiği kişi veyahut kurumların maruz kaldığı maddi ya da bedensel zararlar sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası kapsamında yer alan faaliyetler, mimarların, mühendislerin, inşaat şirketlerinin mesleki faaliyetleri olarak bilinir. Bu seçeneklerin yerine getirilmemesi halinde sigorta teminatı öne çıkmaktadır. Bunlara örnek verebilmemiz de mümkündür.

  • Çalışmaların tasarım süreci,
  • Denetim işlemleri,
  • Tasarım ve denetim süreçleri,
  • Danışmanlık işlemleri,
  • Dokümantasyon çalışmaları,
  • Projenin yönetimi sigorta teminatı kapsamında yer almaktadır.

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası içerisinde mesleki sorumluluk sigortasının genel şartları yer almaktadır. Sigortalı olan kişinin mesleki faaliyetlerini yerine getirmesi sırasında teminat sağlanabilmesi mümkündür. Sözleşmenin nasıl yapılacağı konusu da sigorta şirketinizin onayıyla beraber taraflarca belirlenmektedir. Hasar meydana gelen bir olayın sözleşmenin süresinde meydana gelmesiyle hasar tazmini sigorta sözleşmesi vadesi içerisindedir. Ayrıca sonradan talep edilmesi gibi durumları da kapsadığını söylemek mümkündür. Hasarın meydana gelmesi halinde sözleşme yapılmadan önce veyahut sözleşme devam ederken talep edilen poliçeler de bulunmaktadır.

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası Kapsamının Dışında Kalanlar Nelerdir?

Mimar ve Mühendisler Mesleki Sorumluluk Sigortası içerisinde bazı durumların sigorta kapsamı dışında kaldığı bilinmektedir. Çalışmaların devamlılığı sırasında kasıtlı olarak yapılan hatalar ve kötü niyetli hareketler bunlara örnek olarak gösterilebilmektedir. Aynı zamanda hileli olan hareketler, haksız rekabet durumları da mesleki sorumluluk sigortasının sizlere destek olmayacağı durumlardandır. Mühendislerin, mimarların çalışmaları sırasında alkol ve uyuşturucu gibi maddeleri kullanıyor olması da oluşabilecek zararları meydana getirmektedir. Çalışmalar sırasında sözleşmeden doğan bazı sorumlulukların da olduğu bilinmektedir. Teslim süresinin aşımı, cezai şartlar gibi pek çok örnek verilmesi de mümkündür. Kişilerin işleri daha kolay hale getirmek için yol açtıkları hasarlar da güvenilirliği testten geçirilmemiş olan yöntemler de sigorta poliçesinin dışında kalmaktadır.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz


Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?

Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6

YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR