Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası ile ailenizi ve evinizi koruma altına alın. Evinizde meydana gelen her türlü hasarda evinizi ve içindeki eşyalarınızı teminat altına alabilirsiniz. Depremden yangına, su baskınından hırsızlığa kadar evinizde meydana gelebilecek her türlü hasara karşı güvence için size en uygun konut sigortası paketlerimizden birini seçin.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Konut Sigortası Nedir? Size Ne Kazandırır?

Konut sigortası, eviniz ve evinizin içindeki eşyaların hırsızlıktan yangına, yangından doğal afetlere kadar korunmasını sağlar. Pek çok risk faktörü tarafından korunma sağlayan geniş yelpazeli bir sigorta çeşidi olarak bilinmektedir. Konut sigortası yaptırdığınız zaman evde herhangi bir hasar veyahut tehlike olduğunda büyük masraflardan korunmuş olursunuz. Zorunlu bir sigorta türü olmamakla beraber sadece ev sahipleri tarafından değil kiracı tarafından da yapılması mümkündür. Konut sigortasının isteğe bağlı olarak yapılmasının yanı sıra kiracı olarak evde bulunan eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Konut sigortası poliçesi içerisinde sigorta şirketlerinin şartları bulunmaktadır. İçerisinde barındırdığı teminatlar sigorta şirketlerine göre de değişiklik göstermektedir. İçeriğinin ihtiyaçlara bağlı olarak düzenlenmesi mümkündür. Bundan ötürü poliçe kapsamındaki teminatların doğal afetlerden yangına, yangından hırsızlığa kadar pek çok farklı nedene bağlanması mümkündür. Bu sayede olabilecek hasarlara karşı zararınız karşılanmaktadır. Hasarlarınızın karşılanması için uygun ödemelerin yapılması söz konusudur.

Konut Sigortası Ne İşe Yarar?

Konut sigortasının yaptırılması halinde doğal afetlerde maddi kayıp yaşamazsınız. Bina sahibi veyahut kiracı olarak evinizi, eşyalarınızı güvence altına almış olursunuz. Söz konusu ciddi zararların yaratacağı hasarlara karşı da önlem almış olursunuz. Evinizde günlük kullanılan eşyaların haricinde değerli eşyalarınız da olabilir. Konut sigortası yaptırılan evlerde bulunan özel yaşlar da hırsızlığa karşı güvence altında tutulmaktadır. Eşya sigortası sayesinde sadece kendi eşyalarınızı değil üçüncü kişilerin eşyalarını da güvence altına alabiliyorsunuz. Olası bazı durumlar sonucunda evinizde sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar eşyaların hasar görmesine neden olur. Tüm bunların sonucunda sigorta şirketiniz hasar bedelini poliçenizde belirlenen şartlara göre karşılamaktadır.

Konut sigortası dâhilinde evin camının kırılması gibi durumlarda önlem almanızı sağlar. Aynı zamanda hava taşıtlarının eve çarpmasından terör olaylarına kadar pek çok olaydan ötürü oluşan masrafları karşılamaktadır.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortası yangın, deprem, su baskınları, hırsızlık ve poliçede bulunan diğer teminatlara göre değişiklik gösteren poliçeleri barındırmaktadır. Konut sigortasının karşıladığı bazı durumların olduğu da bilinmektedir. Bunlara örnekler vermek de mümkündür.

 • Sigorta şirketi kapsamında konut sigortasında yangın teminatı verilmektedir. Bu sayede yangın, yıldırım gibi durumlarda hasar gören eşyalarınız için önemli bir güvence sağlanır. Ek olarak yangından ötürü oluşan duman ve buhar eşyalarınıza zarar verebilir. Bu zararın karşılanması için de sigorta avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Deprem sonucunda DASK sigortası yardımcınız olacaktır. DASK sigortasının dışında kalan zararların teminat altına alınmasında da konut sigortası öne çıkmaktadır. Ayrıca zorunlu deprem sigortasıyla konut sigortası farklı sigorta türleri olarak bilinir.
 • Yaşanan toplumsal hareketlerden ötürü bazı müdahaleler yapılabiliyor. Bu gibi durumlarda da evlerin hasar alması söz konusu. Yaşanan grev, terör, kargaşa halinde hasarın yüzde beş oranında muafiyet uygulanmaktadır.
 • Evinizde cam kırılması halinde zarar gören eşyalarınız teminat altında olur.
 • Hırsızlık yüzünden evinizdeki eşyalara zarar verilebilir. Bu gibi durumlarda oluşan hasar, ek teminatlar içerisinde yer almaktadır.
 • Sigortalı kazadan ötürü daimi olarak sakat kaldıysa o zaman vefat ettiğinde, poliçe içeriğine ve şartlara göre tazminat ödemesi yapılmaktadır.
 • Eviniz içerisindeki eşyaların enflasyona karşı değerinin korunması mümkündür.
 • Bina içerisine su dolduğunda, kazan ya da kalorifer boruları hasar aldığında sigorta şirketi eşyalarda oluşan hasarı karşılar.
 • Motorlu-motorsuz taşıtların çarpması halinde evinize ve eşyalarınıza gelen zarar karşılanır.
 • Sigortalı kişinin ev sahibi ya da kiracı olduğu fark etmeden yangın halinde koruma sağlanır. Komşunuzun eşyalarına zarar geldiğinde oluşan maliyet teminat güvencesine alınmaktadır. Konut sigortası tarafından karşılanan durumlar sigorta şirketlerin ve poliçe detaylarına göre çoğalabilmektedir. Bu yüzden ihtiyacınıza ve bütçenize uyum sağlayan bir konut sigortası tercih etmeniz önemlidir.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR

  Bütçeniz:

  68000