Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Ticari ve Kurumsal Sigorta Nedir?

Ticari sigorta, işletmelerin veya şirketlerin risklerine karşı korunması için satın aldıkları bir sigorta türüdür. İşletmelerin faaliyetlerinde ortaya çıkabilecek birçok riski kapsayabilir, örneğin yangın, hırsızlık, doğal afetler, iş kazaları, hukuki sorumluluk, ürün sorumluluğu, yönetici sorumluluğu vb. Ticari sigorta, işletmelerin finansal güvenliğini sağlamak ve potansiyel kayıpları minimize etmek için önemlidir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Size Ne Kazandırır?

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Türkiye sınırları içerisinde çevre kirliliği yaşanması halinde oluşan kirliliğin temizlenmesi, toplanması gibi süreçlerde oluşan masrafları karşılamaktadır. Ek olarak üçüncü kişilerin yaralanması, vefat etmesi gibi durumlarda oluşan zararlarda da Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasından yararlanılabilmek mümkündür. Sigortanın genel şartları içerisinde değerlendirmeler yapılmaktadır.

Türkiye’nin iç suları, kıta sahanlığı, karasuları gibi alanlarında oluşan kirlenmeler ve kirlenmeye neden olan durumlarda oluşan tüm masrafların karşılanması konusunda kullanılmaktadır. Ayrıca zararlı maddelerle kirlenme durumunda acil müdahaleler için de sigortadan yararlanabilmek mümkündür. Müdahaleler ve oluşan zararın tazmin edilmesi noktasında kanun hükümlerine bağlı olarak teminatlardan yararlanılmaktadır.

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası kullanım alanları için geniş bir yelpazenin sunulması mümkündür. Deniz yetki alanları içerisinde oluşan kirlenmelerden ötürü oluşan maddi zararlar karşılanmaktadır. Temizlik masraflarının yanı sıra üçüncü şahısların yaralanması ve ölümü için de hizmet alınması mümkündür. Zorunlu sorumluluk sigortasına bağlı olarak özel mallarda oluşan zararların da karşılanması söz konusudur. Sigortalı kişiye gelebilecek zararın karşılanmasında da destek alınmaktadır. Zorunlu bir poliçe olmasının yanı sıra kıyada yer alan tüm tesisleri kapsadığını söyleyebiliriz.

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası teminatlarını farklı başlıklar altında inceleyebilmek mümkündür. Bunlardan ilki ölüm teminatı olarak yorumlanmaktadır. Olayın üçüncü şahısların ölümüne sebep olması durumunda ölen kişinin yardımından mahrum kalması, destekten yoksun kalma tazminatının karşılanmasına yol açmaktadır. Aynı şekilde sakatlık teminatı da bulunmaktadır. Üçüncü kişilerin olay anında ya da olay anından sonra geçen iki sene içerisinde daimi olarak sakatlanması halinde tazminatlardan faydalanılması mümkündür.

Olay sırasında yaşanan yararlanma veyahut fiziksel zarar görme durumlarında üçüncü kişiler için tedavi giderleri teminatı bulunmaktadır. İlk yardım hizmetleri, muayene, hastanede ayakta veyahut yatarak tedavi hizmetlerinde de giderler karşılanmaktadır. Bu nedenle olası giderlerin büyük bir çoğunluğundan ya da hepsinden kurtulma fırsatınız bulunmaktadır. Tüm bu detaylar sigorta poliçeniz içerisindeki limitlere bağlı olarak belirlenmektedir. Aynı şekilde temizleme masrafları teminatı, atıkların taşınması teminatı gibi seçenekler de bulunmaktadır. Böylece zararın giderilmesi noktasında yapılması gerekenler için bütçenizi zorlamak zorunda kalmazsınız.

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Kapsamı Dışında Kalan Haller Nelerdir?

Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası kapsamı dışında kalan bazı haller ve bu hallerden ötürü oluşan zararlar bulunmaktadır. Sigorta ettirenler tarafınca ileri sürülen tazminat talepleri bulunmaktadır. Kıyı tesisi görevlileri ve sigorta ettirenlerin eylemlerinden sorumlu olanların talepleri, manevi tazminat talepleri gibi durumlarda sigortadan yararlanılmaz. Aynı zamanda savaş, istila, çatışma, isyan ve iç savaş gibi durumlarda da oluşan zararlar Kıyı Tesisleri Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası kapsamında değildir. İlgili bilgileri, poliçenin hazırlanması halinde sigorta şirketinizden öğrenmeniz büyük bir önem arz etmektedir. Bizler, sigorta poliçesinin hazırlanması süresince, müşterilerimize en doğru bilgiyi götürmeyi önemsiyoruz. Böylece deniz yetki alanlarında oluşan kirlenme, kirlenme tehlikesi gibi durumlarda hukuki sorumluluklarınızı teminat altına almanızı sağlıyoruz.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR