Kamu Sağlık Net Bildirim

Kamu Sağlık

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Hidroelektrik Enerji Santralleri (HES) Sağlık Sigortası Nedir?

Hidroelektrik Enerji Santralleri (HES) sigortası, hidroelektrik enerji santrallerinin olası hasarlarına karşı korunmayı amaçlayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, santralin işletme sürecindeki riskleri, doğal afetler, operasyonel hatalar, teknik arızalar, hırsızlık, vandalizm ve diğer olası kayıplar gibi bir dizi potansiyel tehlikeye karşı korur.

HES sigortası genellikle işletme sahipleri veya yatırımcıları tarafından satın alınır. Sigorta poliçesi, sigorta şirketi tarafından sunulan bir dizi farklı kapsam seviyesi sunabilir. Bunlar arasında, temel poliçelerin yanı sıra, ek teminatlar ve özel koşullar da yer alabilir.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

HES Sigortası Size Ne Kazandırır?

Hidroelektrik enerji santralleri sigortası yani HES sigortası öngörülemeyen durumlar için büyük bir önem arz etmektedir. Hem ani hem de öngörülemeyen nedenlerden dolayı meydana gelen zararları teminat altına almaktadır. Hem maddi hasarların karşılanması hem de tamirat, ikame masraflarının korunması açısından etkisi bir hayli büyüktür. Engellenemeyen yıldırım, doğal afet gibi durumlarda da HES sigortasının geçerliliği bulunmaktadır. Böylece olası büyük masrafları da kolaylıkla ortadan kaldırmış olursunuz. Afetler, halk hareketleri, yangın, terör, deprem, sel gibi durumlarda teminat içerisinde geçerliliğini korumaktadır.

HES sigortasının kullanımı sırasında poliçe içerisinde yer alan tüm hallerin teminata dâhil olduğu bilinmektedir. Bunlara ek olarak teminat içerisinde elektronik cihazların hasarı, makinelerin kırılması gibi seçenekler de bulunmaktadır. HES sigortası kapsamında gece işçiliği, nakliyat giderleri, çalışma masrafları ve çok daha fazlası ek giderler içerisinde yer almaktadır.

Hidroelektrik enerji santralleri sigortası sayesinde var olan kıymetlerin teminat altına alınması mümkündür. Bunlar içerisinde yükleme havuzu, trafo, enerji tüneli, baraj gövdesi, şalt sahası ve enerji iletim hatları gibi pek çok seçeneğe ayrılmaktadır. Kişilerin isteklerine sigorta poliçesi üzerine ek seçeneklerin alınması mümkündür. Kıymetlerin de sigortalanabilmesi söz konusudur. Bu kıymetler içerisinde belirli bir alana kadar tesis mülkiyetindeki ancak tesis dışında kalan enerji hatları ve ulaşım yolları da sigorta içerisindedir.

HES Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yenilenebilir enerji içerisinde öne çıkan en gelişmiş sektörlerden birisi HES olarak bilinmektedir. Her geçen gün daha fazla önem arz eden bu sigorta türü de sektör içerisindeki olumsuzlukları en aza indirmeyi amaçlamaktadır. HES projeleri içerisinde piyasanın en kapsamlı talimatlarının olduğu da bilinmektedir. Sizler sektör içerisindeki faydalardan yararlanmak için teminatları tek başına ya da paket olarak tercih edebilirsiniz.

Bilindiği üzere ülke içerisindeki enerji ihtiyaçlarının büyük bir kısmı yurtdışından temin edilmektedir. Bu da herhangi bir olumsuzluk olması halinde kesintiye uğramasının mümkün olduğunu gösterir. Ülkenin enerji ihtiyacının karşılanması için da sektöre karşı gerekli yaratımların yapılması gerekmektedir. Bu aşamada projelerin kurulumu ve işletmelerin çalışmaları sırasında oluşabilecek bazı hasarların olduğu bilinir. Bu hasarlar, daha önceden kestirilemeyen durumlar için sigorta poliçelerinden yararlanmak bir hayli önemlidir. Elbette teminat altına alınacak konuların da bir hayli geniş bir yelpazeye sahip olduğu bilinmektedir.

  • Hidroelektrik enerji santralleri projesi öncesinde yapılması gereken kara ve deniz nakliyatları bulunur. Bu nakliyatlar sırasında oluşabilecek herhangi bir aksamaya karşı gelir kaybı sigortası yapılmaktadır.
  • Hidroelektrik enerji santralleri projelerinin montajı sırasında işveren sorumluluk teminatı verilmektedir.
  • Proje operasyona geçmeden öncesinde üçüncü şahıs sorumluluk teminatı uygulanmaktadır.
  • Proje operasyona geçmesinin ardından kar kaybı teminatı poliçeniz içerisinde bulunmaktadır.
  • HES projenizin operasyona geçmesinin ardından şarta bağlı sorumluluk teminatı uygulanır. Projenin operasyona geçmesinin sonrasında yağmurun az olmasından kaynaklı olarak oluşan gelir kaybı için de teminat bulunur.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR