Dropdown Menu

Kamu Sağlık

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Güneş Enerji Santalleri (GES) Sigortası Nedir?

Güneş Enerji Santralleri (GES) Sigortası, güneş enerji santrallerinin işletmelerini ve yatırımcılarını çeşitli risklere karşı korumayı amaçlayan bir sigorta türüdür.

Bu sigorta, güneş enerji santrallerinin işletme ve maliyet riskleri, hırsızlık, yangın, doğal afetler ve diğer olası riskler gibi çeşitli risklere karşı koruma sağlayabilir. Ayrıca, santrallerde meydana gelebilecek kazalar veya çevresel kirlilik gibi potansiyel sorunlar da sigorta kapsamına dahil edilebilir.

GES Sigortası, güneş enerji santrallerinin işletmelerine ve yatırımcılarına, beklenmedik olaylar sonucu ortaya çıkabilecek finansal kayıpların riskini azaltma ve işletmelerin sürdürülebilirliğini sağlama konusunda önemli bir araçtır.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

GES Sigortası Size Ne Kazandırır?

GES sigortası, Güneş enerjisi santralleri sigortası olarak tanımlanmaktadır. Bilindiği üzere artık teknoloji çağında yaşam sürülüyor. Teknoloji çağının temel gerekliliklerinden birisi de teknoloji olarak tanımlanıyor. Şirketler, aktif çalışma süreçleri üzerinde teknolojiden büyük oranlarla yararlanmaya devam ediyorlar. Diğer yandan şirket çalışmalarının sigortasız bir şekilde sürdürülmesi, üçüncü kişilere verilen zararların büyük maliyetli tazminatlarla sonuçlanmasına yol açıyor. Son zamanlarda dünyanın en temel sorunlarından biri de enerji üretim-tüketim alışkanlıklarının iklim değişikliklerine yol açması. Enerji kaynaklarının doğru kullanılmaması da geri dönülemez sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Güneş enerjisi yenilenebilir enerji kaynaklarından birisidir. Bu enerji kaynaklarının tüketimi de artmaya devam ediyor. Ülkemizde de güneş enerjisiyle ilgili sektörlere yapılan yatırımlar giderek artıyor. Sizler de GES sigortası ile yenilenebilir enerji sektörüne sağlanan desteklerden faydalanabilirsiniz. Güneş enerjisi santralleri sigorta teminatlarından yararlanmanız mümkün. Bu sayede enerji santrallerinin olası tüm risklerden korunması söz konusudur.

GES Sigortası Kapsamında Neler Yer Alır?

Güneş enerji santralleri sigortası için ifade edilen konulardan biri kurulum ve montaj aşamasında meydana gelen risklerdir. Bu risklerin teminat altına alınmasında önemli bir yerinin olduğu bilinir. Diğer yandan GES sigortasının kapsamı ve içerisinde bulunan risklerin bir hayli geniş olduğu görülmektedir.

  • GES sigortası ile beraber işletmelerde oluşan sel, yangın, yıldırım düşmesi, hırsızlık gibi durumlarda teminatlardan yararlanılır.
  • İşveren sorumluluk teminatı ile üçüncü şahıs sorumluluk teminatı poliçe içerisindedir.
  • Olası risklerin meydana gelmesi halinde kar kaybınızı teminat altına alabilirsiniz.

GES sigortası sırasında montaj ve işletim zamanlarına göre farklı sigorta türleri verilmektedir. Montaj döneminde, nakliyat, mesleki sorumluluk, çalışanlar için grup ferdi kaza, işveren malı sorumluluk sigortası gibi seçenekler öne çıkmaktadır. İşletme döneminin sonrasında verilen sigorta türleri içerisinde kar kaybı sigortası, işveren mali mesuliyet sigortası, işletme dönemi sigortası, gelir kaybı sigortası gibi türler öne çıkmaktadır.  

GES Sigortası Neden Tercih Edilmelidir?

GES sigortasının yaptırılmasının temel nedenleri içerisinde doğal afetler, kötü niyetli hareketler, yangın gibi seçenekler bulunmaktadır. Son zamanlarda GES sigortasının yaptırılmasının ne denli önemli olduğundan da sıkça bahsedilmeye devam edilmektedir. Çünkü sizler çalışmalarınız sırasında ne kadar dikkatli olursanız olun etki alanınız dışındaki sorunlardan kaçamazsınız. Olası risklerin bulunması, sorunları tam anlamıyla engelleyebilmenizin önüne geçmektedir. Diğer yandan olacak tüm risklerin önceden bilinmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu kısımda yapmanız gereken en faydalı adım sigorta şirketinden GES sigortası almanızdır. GES sigortası sayesinde firmanızı güvence altına almış olursunuz. Sigorta kapsamında ödemeniz gereken küçük primlerle büyük maddi kayıpları önleyebilirsiniz.

GES sigortası yıllık sigorta ürünleri olarak temin edilebilmektedir. Böylece sizler de ürünlerinizi, markalarınızı teminat altına alabilirsiniz. Sigortanızın size sunacağı teminatlarla aslında maddi zararlara karşı önemli avantajlar elde etmiş olursunuz. Ancak sigorta poliçelerini yetersiz buluyorsanız o zaman ek poliçelerden de yararlanabilirsiniz. Bunun için de ufak tefek ücretler ödüyor olmanız yeterli olacaktır.

GES Sigortası Teminatları Nelerdir?

Güneş enerjisi santralleri sigortası yaptırmak istiyorsanız o zaman sigorta şirketlerinin sunduğu teminatları inceleyebilirsiniz. Genel olarak teminatların değiştiğini de bilmelisiniz. Bunun yanı sıra GES sigortası önceden bilinmesi mümkün olmayan hallere karşı teminat sağlar. Kar kayıplarından etkilenmeden çalışmalarınıza devam etmeniz mümkün olur. Dolu, yıldırım, hortum, yangın ve kar ağırlığı gibi durumlarda, hasarlardan etkilenmezsiniz. Bir yol boyunca sigortadan faydalanırken ihtiyaç ve taleplerinize bağlı olarak ek teminatlardan yararlanmanız da mümkün. Ek teminatlarla gelir kayıplarında da yaşayacağınız maddi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR