Kamu Sağlık Net Bildirim Online İşlemler

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Geri Ödemeli Hayat Sigortası Nedir?

 Sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilecek, süre sonunda yaşam kaybı olmaması durumunda ödediğiniz primleri geri alabileceğiniz bir sigortadır. Sigorta süresi boyunca yatırdığınız primlerle sevdiklerinizi güvence altına alabilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Ödeme seçeneklerine göre sigortanızı kendiniz planlayabilir ve geleceğe güvenli bir adım atabilirsiniz.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Geri Ödemeli Hayat Sigortası Size Ne Kazandırır?

Geri Ödemeli Hayat Sigortasından yararlandığınız zaman sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alır. Gerekli olan sürenin sonunda yaşam kaybı olmamasına rağmen ödediğiniz primleri geri alabileceğiniz bir sigorta türü olarak bilinmektedir. Anlaşılan sigorta süreniz boyunca yatırmış olduğunuz primlerle sevdiklerinizi garanti altına alabilirsiniz. Aynı zamanda kendi geleceğiniz için bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Ödeme seçeneklerine bağlı olarak Geri Ödemeli Hayat Sigortanızı kendiniz planlayabilirsiniz. Bu da sizin geleceğe karşı güvenli bir adım atmış olmanız anlamına gelmektedir.

Geri Ödemeli Yaşam Sigortası aldığınız zaman yaşamınızı kaybettiğiniz zaman sevdikleriniz güvence altında olacaktır. Bu sayede sizden sonra sevdiklerinizin yaşayacakları mağduriyeti düşünmek zorunda kalmazsınız. Onları garanti altına almış olabilmeniz için önemli bir sigorta türü olduğundan da emin olabilirsiniz. Geri Ödemeli Yaşam Sigortası kullanımı sırasında bir sigorta süreniz bulunmaktadır. Sigorta sürenizin sonunda herhangi bir yaşam kaybı olmadığı zaman ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz. Bu da bir nevi yatırım yapmış olmanız anlamına geliyor. Diğer yandan bilmeniz gereken noktalarsa ödediğiniz primleri veri matrahınızdan düşebilirsiniz. Bu da vergi konusunda avantajlı olmanız anlamına gelmektedir. Ödediğiniz primleri dolar üzerinden ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda aylık, üç aylık ve altı aylık olacak şekilde de ödemeler yapabilmeniz mümkündür.

Geri Ödemeli Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Geri Ödemeli Hayat Sigortası teminatları beklenti ve ihtiyaçlarınıza bağlı olan önemli bir sigorta türü olarak geçmektedir. Sigorta kullanımı sonucunda süre sonu prim iadesi teminatından yararlanabilirsiniz. Sigorta süresinin sonuna geldiğiniz zaman yaşam kaybı yoksa o zaman ödediğiniz tüm primleri geri alabilirsiniz. Ödenen primlerin iade edilmesi gibi bir avantajla karşılaşmış olursunuz.

Geri Ödemeli Hayat Sigortası teminatları içerisinde yaşam kaybı teminatı ile karşılaşabilirsiniz. Bu aşamada yaşam kaybı teminatı sigorta süresinde yaşam kaybı yaşadığınızda verilmektedir. Ayrıca belirlenen teminat tutarı ödenmektedir. Kullandığınız sigortanın süresi poliçenize bağlı olarak en az on iki yıl olacak şekilde hazırlanmaktadır. Geri Ödemeli Hayat Sigortası kapsamında en fazla yirmi yıl olacak şekilde poliçeniz hazırlanabilmektedir.

Geri Ödemeli Hayat Sigortası kapsamına kimlerin girebileceği merak edilen konu başlıklarından biri olarak geçmektedir. Bu aşamada sigorta kapsamına giren kişiler 18-56 yaş aralığında olan kişilerdir. Ödemeniz gerek primleri ise sigorta şirketinizden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ödemeniz gereken primlerin yaş aralığına göre değiştiğini görebilir, iade edilecek olan prim tutarını da öğrenebilirsiniz.

Geri Ödemeli Hayat Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geri Ödemeli Hayat Sigortası fırsatlarından yararlanırken ilk altmış gün içerisinde poliçenizden caymanız mümkün. Böyle bir cayma hakkınız bulunmaktadır. Aynı zamanda ödediğiniz primleri de geri alabilirsiniz. Cayma hakkınız geçtikten sonra poliçeniz içerisindeki ilk yılda primleri ödemezseniz o zaman yükümlülüklerinizi yerine getirmemiş olur. Bu da poliçenizin feshedilmesi anlamına gelir. Böyle bir durum içerisinde ödemelerinizin hiçbirinin iade edilmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

Primlerinizi öderken poliçeden ayrılma hakkınızı kullanmanız mümkün. Böyle durumlarda sigorta teknik esasına bağlı olarak ayrıldığınız sigorta yılındaki kesinti oranları uygulanır. Buna bağlı olarak ayrılma değerlerinin hesaplanması söz konusudur.

Geri Ödemeli Hayat Sigortası içerisinde sigortadan yararlanmamanız halinde tamamını geri alabilirsiniz. Aynı zamanda olası bir yaşam kaybında teminatlarla yakınlarınızı olası risklerden korumuş olursunuz. Geri Ödemeli Hayat Sigortası yani Prim İadeli Hayat Sigortası şartları içerisinde ara verme fırsatından da yararlanabilirsiniz. Ancak ilk yılki prim ödemelerinizi yapmış olmanız gerekir. Böylece poliçenizde prim ödeme zorunluluğunuz olmaz. Poliçenize ara vermiş sayılırsınız. Böylece ihtiyaç ve beklentilerinize uyumlu olan seçeneklerle bir araya gelmiş olursunuz.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR