Dropdown Menu

Yabancı Sağlık Sigortası

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, kişisel olarak bir kaza sonucu oluşabilecek maddi ve manevi zararların karşılanması için yapılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, herhangi bir kaza sonucu kalıcı veya geçici bir sakatlığın veya ölümün oluşması durumunda, sigorta şirketi tarafından öngörülen limit dahilinde tazminat ödemesi yapılmasını sağlar.

Ferdi kaza sigortası, iş kazaları veya trafik kazaları gibi farklı kaza türlerine karşı koruma sağlayabilir. Bu sigorta, işverenler tarafından çalışanları için sağlanan iş kazası sigortasından farklı olarak, bireysel olarak satın alınır ve kişinin özel hayatında gerçekleşen kazalara karşı da koruma sağlar.

Ferdi kaza sigortası, sigorta şirketlerinin sunduğu çeşitli plan ve poliçelerle birlikte sunulur ve sigorta primi, poliçe kapsamı ve sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Sigorta şirketleri genellikle, kişinin yaşına, mesleğine, sağlık durumuna ve risk faktörlerine göre prim belirlerler.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Ferdi Kaza Sigortası Size Ne Kazandırır?

Ferdi Kaza Sigortası, beklenmedik şekilde yaşanan bir kazadan ötürü vefat edildiğinde geride kalan aile bireylerinin maddi sorunlara karşı güvence altında olmasını sağlar. Kişilerin kalıcı sakatlık ve yaralanma gibi durumlarında tedavi ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda sigortalı kişinin yatış giderlerini de karşılamaktadır. Önemli bir sigorta sürü olmasının yanı sıra isteğe bağlı olarak hazırlanmaktadır.

Ferdi kaza sigorta poliçesi içerisinde ana ve ek teminatlar bulunmaktadır. Sigorta teminatlarının limitlerle ilgili detaylı bilgilerine de yer verilmektedir. Ferdi Kaza Sigortası sözleşmesinde tüm bu detaylarla hakkında bilgi alınması mümkündür. Ferdi Kaza sigortası dâhilinde ek prim ödemesiyle beraber poliçeye yeni eklemelerin yapılması mümkündür. Ek teminatlar içerisinde deprem, sel ve doğal afet durumlarının oluşturduğu zararlar da karşılanabilmektedir. Ek teminatlarla beraber bu gibi durumlardaki zararlardan korunmanızı sağlayan bir poliçeye sahip olmuş olursunuz.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Kişinin günlük yaşamında karşı karşıya gelebileceği riskler çoğu zaman göz ardı edilmektedir. Ancak yaşanabilecek iş kazaları, trafik kazaları gibi olaylar, her yıl binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açıyor. Yaşamını yitirme, sakat kalma oranlarının bir hayli yüksek olduğunu söylemek mümkün. Ferdi Kaza Sigortası kapsamında sizler bu durumlardan korunmuş olursunuz. Hem ailenizin hem de sevdiklerinizin korunması mümkündür. Ana teminatlarla beraber vefat ve sürekli sakatlık durumlarından maddi açıdan güvence altında olursunuz. Ferdi Kaza Sigortası için ayıracağınız küçük bütçelerle hayatınızı ve sevdiklerinizin hayatını güvence altına alırsınız. Kişinin geleceği güvence altına almak istemesi ve maddi açıdan daha rahat edebilmesi için başvurabileceği yöntemlerden biri Ferdi Kaza Sigortası olarak bilinmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Avantajları Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortasının temel amaçları arasında kişinin karşılaşabileceği riskleri en aza indirmek vardır. Hem maddi hem de manevi açıdan koruma altına alınmış olursunuz. İradeniz dışında gerçekleşmiş olan kazalarda ve yaralanmalarda Ferdi Kaza Sigortası devreye girmektedir. Aynı şekilde vefat teminatından yararlanarak da Ferdi Kaza Sigortası avantajlarını kullanabilirsiniz. Bu sigorta türü ile beraber olabilecek kazalarda teminatlar ve limitlerle beraber tazminat ödemesi yapılabilmesi mümkündür. Kişinin hem maddi hem de manevi endişelerinin azalmasında önemli bir etkisinin bulunduğu bilinir. Tüm bu detayları da sigorta şirketinizden öğrenmeniz mümkündür.

Ferdi Kaza Sigortası kapsamında ödemeniz gereken primler koşullara bağlı olarak hesaplanmaktadır. Sizler de bu süreç içerisinde ferdi kaza sigortasında bulunan vergi indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Kaza halinde hastane ve tedavi masraflarınızın da güvence altında tutulduğunu görebilirsiniz. Genel olarak bir yıllık olacak şekilde hazırlanan bu sigorta süresinin kısaltılabilmesi de mümkün olan seçenekler içerisinde yer almaktadır.

Sigorta seçenekleri içerisinde yer alan Ferdi Kaza Sigortası kişinin tercihi ile yapılan sigorta türlerinden biridir. Zorunlu bir sigorta değildir. Ancak seyahat acentelerinin seyahat turları kapsamında yolcularının her birine ferdi kaza sigortası yaptırmaları zorunlu kabul edilmektedir. Bu kural da Türkiye Sigortalar Birliği tarafından zorunlu olarak verilmektedir. Kişinin yaşam kaybı ve kalıcı sakatlık durumlarında masraflardan korunması için önemli bir etkisinin olduğu bilinir. Poliçe içeriklerine bağlı olarak kaza durumunun karşılanması da mümkün olan seçenekler içerisindedir.

Ferdi Kaza Sigortası içerisinde sigortalı kişinin ödemesi gereken tazminatlar, poliçede bulunan şartlara ve teminat limitlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda net bir fiyat verilmesi de söz konusu değildir. Ferdi Kazada sigortanın ne kadar ödeyeceği sigorta şartlarına, değişiklik gösterebilmektedir. Kaza sonucu vefat riskini teminat altına alan bu sigorta türü hakkında daha birçok bilgi alabilmeniz de mümkündür. Bizlere ulaşarak, detayları uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR