Dropdown Menu

Kamu Sağlık

Diğer Sorularınız İçin

Uzmanlarımıza Ulaşın

Çocuğuz İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Çocuk sağlık sigortası, ailelerin bütçe planlamalarının önemli bir bölümü haline gelmiştir. Sağlık hizmetlerinde artan maliyetler ve enflasyon oranları birleştiğinde, düşük ve orta gelirli ailelerde sağlık masraflarının yükü her geçen gün artmaktadır. Hal böyle olunca sigorta şirketleri günümüz şartlarında ailelere özel tamamlayıcı sağlık sigortası ile destek olmaktadır. Sadece çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinden aile olarak da sağlık poliçesi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yetişkinler çocukları ile birlikte sigortalanabilmektedir. Birçok sigorta şirketi, tamamlayıcı sağlık sigortasının aile poliçesi olarak düzenlenmesi durumunda aile indirimi yapmaktadır. Sadece çocuğu sigortalamak yerine ailece sağlık sigortası satın almak daha avantajlıdır. Ayrıca aile için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar vergi indiriminden de yararlanmaktadır.

Ailenizin geleceğini planlamak sizin sorumluluğunuzdur. Bebeğinizi veya çocuğunuzu sağlık sigortası güvencesine almak günümüz şartlarında verilecek en iyi karardır. Çocuk yetiştirmenin ve iyi bir eğitim vermenin temel masrafları haricinde, çocuğunuzun sağlığı her şeyden önemlidir. Doğum anından ergenlik döneminin ortasında kadar, çocukların özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Sağlık hizmetlerinde giderek artan maliyetlere bakacak olursak, tamamlayıcı sağlık sigortası çocuk için bir ihtiyaçtır.

Nelerden Yararlanabilirsiniz?

Başarı
Oranı
Müşteri
Memnuniyeti

Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Sağlık hizmetlerinde günden güne artış gösteren maliyetler ve özellikle enflasyon oranları, sağlık masraflarının yükünü artırmaktadır. Ayrıca çocuk sağlık sigortası aile bütçesinde önemli bir yere sahiptir. Durum bu şekilde olunca da sigorta şirketleri şimdiki şartlara uygun olarak çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası imkânı sunmaktadır. Ailelere destek olan bu sigorta türünde aile olarak bir sağlık poliçesinin oluşturulması söz konusudur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında çocuklarınızın da bu fırsattan yararlanabilmesi mümkündür. Pek çok sigorta şirketi düzenlemelerin aile poliçesi olarak yapılması halinde indirimden faydalanmanızı sağlamaktadır. Çocuğun sigortalanmasının haricinde ailecek sigorta yaptırma fırsatı da avantajlıdır. Aile için tamamlayıcı sağlık sigortasının sizlere yüksek fiyatlı gelmesi halinde sadece çocuklar için de yaptırabilirsiniz. Çocuğunuz için sağlık sigortası yaptıracağınız zaman da şirketler tarafından belirlenen yaş aralıklarına dikkat edilmesi gerekir. Çocukların yaş aralıkları ile ilgili sınırlar da sigorta şirketlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazıları beş yaşındaki çocukların sağlık sigortasını yaparken bazıları 0-17 yaş aralığı için hizmet sunmaktadır. Bu konuda sigorta şirketlerinden detaylı bilgi almak gerekmektedir.

Çokça sorulan soru başlıklarından biri de tamamlayıcı sağlık sigortasının sünneti karşılayıp karşılamadığıdır. Bu aşamada tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sünnet masraflarının karşılanması söz konusu değildir. Çocuklarda tamamlayıcı sağlık sigortasında SGK ve sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan hastanelerde ücret ödenmesine gerek kalmaz. Ücretsiz bir biçimde sağlık hizmeti alınmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Bu aşamada verilen hizmetlerin iki farklı şekilde incelenmesi söz konusudur. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı hizmeti verilmektedir.

Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Çocuklarınıza, SGK tarafından sunulan sigortanızın aktif durumda olması halinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmanız mümkün. Aynı zamanda on dört günlükten itibaren yirmi beş yaşını doldurmamış olan çocuklara tek başına sigorta yapılması mümkündür. Bu aşamada sigorta türü ile ilgili detaylı bilgi almak ve sigorta şirketlerini incelemek gerekir. Sizin için en uygun sigorta şirketi ile anlaşmaya varacağınız zaman Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu yapabilirsiniz.

Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti verilirken sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu tüm özel sağlık kuruluşlarından hizmet alınması mümkündür. Aynı zamanda poliçeniz içerisinde yer alan anlaşmalı kurumlara kolayca ulaşabilirsiniz. Çocuklara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti verilirken sunulan şartları da gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede hizmet detaylarını çok daha önceden olacak şekilde öğrenebilirsiniz.

Çocuk Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Sağlık masraflarının giderek artmasıyla beraber aileler zor durumda kalabiliyor. Ancak çocuk tamamlayıcı sağlık sigortasının var olması, ailelerin bütçelerini kontrol altına almalarını sağlıyor. Bu sigorta türüyle beraber çocuklar için evde bakım, ambulans hizmetleri ve tıbbi malzeme gereksinimleri karşılanıyor. Röntgen, rehabilitasyon, laboratuvar teknikleri gibi pek çok sağlık hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanılması söz konusu oluyor. Hatta çocuklarınızın doğum anından itibaren sağlık hizmetlerinden yararlanmaları mümkün hale geliyor. Çocuklarınızı tek başlarına sigortalayabileceğiniz gibi aile sağlık poliçelerini de inceleyebilirsiniz. Bu sayede aslında aile sağlık poliçeleriyle indirim fırsatlarından da yararlanmış olursunuz.

Çocuk için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmetlerinden yararlanmanız büyük bir avantajdır. Çocukların ayakta ve yatarak tedavi olabilme fırsatı ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda söz konusu hizmetlerden limitsiz şekilde faydalanabilme imkânınız olacaktır. Verilen yıllık muayene seçeneklerinin de poliçe düzenlemelerinde kontrol edilmesi gerekir. Buna bağlı olarak sigorta limitlerinin ayrıntılı olacak şekilde incelenmesi önemlidir. İçeriğinde tedavi teminatlarıyla ilgili daha birçok detaydan da yararlanabilmeniz mümkündür. Özellikle çocuklarınızın sağlığını güvence altına almanız konusunda büyük bir artı olarak yorumlanmaktadır.

Çocuklarda TSS: Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Çocuklar için sunulan sağlık sigortası türlerinden biri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olarak bilinmektedir. Bu sigorta türü içerisinde çocukların ayakta tedavi teminatından yararlanması mümkündür. Pek çok kişi de ayakta tedavi teminatının ne olduğunu sorgulamaktadır. Sağlık sigortası türleri içerisinde yer alan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çocuklar için yirmi dört saati aşmayan tedavilerdir. Aynı zamanda bu tedavi türü içerisinde çocukların hastanede yatışlarının yapılmasına gerek yoktur.

Ayakta tedavi fırsatı içerisinde çocukların doktora muayene olması, laboratuvar tetkiklerinin yapılması gibi seçenekler karşınıza çıkmaktadır. Aynı zamanda tüm bu giderler ayakta tedavi teminatları kapsamı içerisine alınarak karşılanmaktadır. Sigortalı çocuğunuz için sağlık hizmetleri karşılığında herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğünüz bulunmaz. Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında belirli limitler bulunmaktadır. Bu limitlere bağlı olarak tüm sağlık masraflarınız karşılanabilmektedir.

Çocuklarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatının İçeriği Nasıldır?

Çocuklarınız için tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı aldığınız zaman karşınıza belirli limitler çıkmaktadır. Bu limitler kapsamında sağlık hizmetleri için herhangi bir ücret ödeme zorunluluğu yaşanmamaktadır. Çocuklarınızın doktora muayene olmaları, doktorların istediği tetkiklerin yapılması bu teminat içerisindeki giderler olarak anılmaktadır. Sağlık hizmetlerinin masrafları içerisinde fizik tedavi ileri tanı yöntemleri ve laboratuvar hizmetleri yer almaktadır. Gerekli durumlar halinde özel sağlık sigortası poliçesine ek teminatlar eklenmesi de söz konusudur. Bu sayede sizlere sunulan teminat içeriğinin genişletilmesi gibi bir avantaj öne çıkmaktadır.

Çocuklar ve gençler için sunulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi giderleri, her birey için ayrı ayrı olacak şekilde düzenlenebilmektedir. Teminatların poliçe içerisinde belirli limitlerle kullanım hakkı bulunmaktadır. Aynı zamanda ayakta tedavi giderleri ilk poliçe tanziminin yirmi dört saat sonrası için geçerlidir. Aynı zamanda Tamamlayıcı sağlık sigortası genel poliçe şartlarına bağlı olarak oluşan rahatsızlıklar kapsam dışındadır.

Doktorun çocuğunuzu muayene etmesi, doktorun talebiyle laboratuvar hizmetlerinden yararlanılması, görüntüleme ve tanı yöntemlerinin uygulanması, ileri tanı yöntemlerinin ayakta tedavi kapsamında uygulanması söz konusudur. Bu aşamada bilinmesi gereken bazı önemli hususlar da bulunmaktadır. Tek bir doktor muayenesi içerisinde doktorun yönlendirdiği işlemler de bulunmaktadır. Yani doktorunuzun muayenesi sonrasında talep ettiği tüm tetkik ve işlemler, tek bir muayene olarak değerlendirilmektedir. Doktorunuz o muayene içerisinde ne kadar çok tahlil, tetkik isterse istediğin sadece tek muayene hakkınızı kullanmış sayılırsınız.

Bunlara ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi teminatından en çok çocuklar yararlanmaktadır. İstatistikler içerisinde sırasıyla çocuklar, kadınlar ve erkekler şeklinde ilerlemektedir. Bu yüzden de çocuklar için harcanan sağlık giderlerinin en aza indirilmesi için tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti öne çıkmaktadır. Aile sağlık bütçesinin en yüksek payının daha hesaplı bir hale dönüştürülmesinde de önemli bir etkisinin olduğu bilinmektedir.

Çocuklarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatının Faydaları

Çocukların TSS ayakta tedavi teminatı faydalarından yararlanması sanılandan çok daha önemlidir. Çünkü çocukların, gençlerin ciddi bir fiziksel ilerleme gösterdikleri dönemlerde sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması gerekir. Sağlık problemlerinin çözümüne odaklanıyor olmak önemli bir adım olarak yorumlanmaktadır. Sağlık problemlerinin çözümü sırasında devlet hastaneleri artan hasta yoğunluklarından ötürü bir alternatif olarak yorumlanmamaktadır. Konforlu bir sağlık hizmeti almak isteyenler özel hastaneleri tercih etmektedir. Ancak özel hastaneler de yüksek muayene maliyetlerinden ötürü aile bütçesine zarar vermektedir. Çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortasının kullanımı da ciddi maliyetlere katlanma zorunluluğunun önüne geçmektedir. Unutulmamalıdır ki sağlık çocuklar ve gençler için önemli bir konudur.

 

 

Çocuklarda TSS: Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Çocuklar için uygulanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları içerisinde yatarak tedavi teminatı da bulunmaktadır. Hem çocuklar hem de gençler için uygulanan bu sigorta türünce poliçenin başlangıç tarihinden itibaren hizmet alınması mümkündür. Çocukların var olabilecek her türlü rahatsızlıktan ötürü tedavi olabilmesi, gerekli olan cerrahi işlemlerin yapılması söz konusudur. Aynı zamanda küçük müdahalelerin uygulanması, acil müdahalelerin bu teminat kapsamında yer alması gibi avantajlar öne çıkmaktadır. Ayrıca yatarak tedavi teminatı, çocuklarınızın yirmi dört saatten uzun süren tedavi süreçlerini kapsamaktadır. Çocuğunuz hastanede yatarak tedavi olduğu zaman bu sigorta türünden faydalanabilmektedir.

Yatarak tedavi teminatı hem çocuklar hem de gençler için uygulanır. Aynı zamanda poliçe başlangıcından üç ay sonra olacak şekilde kullanımı söz konusudur. Bu üç ay noktası da elbette ki bekleme süresi olarak değerlendirilmektedir. Bekleme sürecinin çocuğun durumuna ve sigorta şirketi kararlarına göre değişiklik göstermesi söz konusudur. Ancak bekleme süresinin poliçe yenileme süreçleri içerisinde öne çıkacağını söylemek de doğru değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman yirmi dört saati aşkın olan tedavilerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ameliyat gerektiren sağlık hizmetlerinden de yararlanmanız mümkündür. SGK ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde anlaşmalı olunan özel hastanelerde tüm tedavi giderlerinizin karşılanması söz konusudur.

Çocuklarınızın cerrahi ve dahili yatışları bu poliçe içerisine alınmaktadır. Ek olarak yoğun bakım hizmetleri, kemoterapi, radyoterapi, evde bakım hizmetleri gibi seçenekler de bulunmaktadır. Yardımcı tıbbi malzemelerin kullanımı, ambulans hizmetleri de bu seçenekler içerisindedir. Yatarak tedavi teminatı içerisinde bir kişilik refakatçi giderleri de yer alır. Tek kişilik oda ve refakatçi artılarından da yararlanma şansınız bulunmaktadır. Bu sayede teminatın geçerliliği süresince çocuklar ve ebeveynleri konforlu bir tedavi sürecinden geçmektedir.

Çocuklarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatının Faydaları Nelerdir?

Çocukların hastalanması halinde herhangi bir yatarak tedavi süreci başlatılacaksa sağlık giderleri de artacak demiştir. Bu gibi durumlarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olası risklerin önüne geçebilmek adına büyük bir avantaj olarak değerlendirilmektedir. Sağlık hizmetleri kapsamında harcanması gereken büyük harcamaların önüne geçmenize yardımcı olur. Aynı zamanda çocuğunuzun çok daha iyi koşullarda, daha iyi doktorlar tarafından tedavi edilmesi gibi bir avantaj sağlar.

Ayakta tedavi hizmetlerinden farklı olarak uygulanan yatarak tedavi süreçlerinde ek birçok detay vardır. Hastanın kalacağı oda, refakatçi hizmetleri gibi durumlar söz konusudur. Tamamlayıcı sağlık sigortasının olmaması halinde tüm bu hizmetler için ek ödeme yapılması gerekmektedir. Ancak sigorta fırsatlarından yararlanıyor olmak, hizmet sırasında ödeme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Konfor ve huzur içerisinde çocuğunuzun iyileşme sürecine odaklanabilirsiniz.

Tedavi süreci içerisinde yatış gerçekleştiğinde çocuğunuzun yanında olmanız gerekir. Ciddi durumlarda da refakatçinin olması şart olan durumlardan biridir. Ancak refakatçi durumu sınırlıdır. Çocuğunuzun kişisel durumlarına yardımcı olmak adına yanında olmanız önemlidir. Bu noktada tedavi süreci içerisinde refakatçi ücretlendirmeleri de sigorta kapsamında yer almaktadır. Hastanenin çıkardığı refakatçi giderleri bu sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Refakatçi ve hasta aynı odayı paylaştıklarından ötürü oda ve yemek masrafları sigortaya aittir. Bu sayede de sizler aile bütçenizi aşacak sıkıntılarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Çocuklarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Kapsamı Nedir?

Çocuklarda uygulanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatında yirmi dört saati aşan sağlık hizmetleri uygulanmaktadır. Sağlık hizmetleri içerisinde hastanın cerrahi operasyon geçirmesi, ilaçlı tedavilerinin uygulanması gibi durumlar söz konusudur. Aynı zamanda hastanın hastanede kaldığı süre içerisinde yatış masraflarından tüm tedavi masraflarına kadar sigorta tarafınca karşılanması öne çıkmaktadır. Bu da çocuğunuz için en iyi sağlık hizmetini alabilmeniz anlamına gelmektedir.

Diğer Sigorta Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Sorularınız mı var?
Bize Ulaşın

Uzman Kadromuz Her Sorunuz ve Sorununuzla İlgilenmek İçin Sizi Bekliyor

Müşteri Destek Hattı

+90 850 305 37 75
+09 850 305 55 62

Müşteri Destek Maili

bilgi@kamusaglik.net

Merkez Ofis

Kızılırmak Mh. Dumlupınar Cd. No: 9A/202 Kat:6
YDA Center Söğütözü Çankaya/ANKARA

Eskişehir Ofis

Akarbaşı Mah. M.Kemal Atatürk Cad. no:49/A
Vişnelik / ESKİŞEHİR